4 liga podkarpacka: Głogovia pokonała rezerwy Stali Mielec i do soboty będzie liderem

Głogovia Głogów Małopolski odniosła czwarte w tym sezonie zwycięstwo. Podopieczni trenera Kamila Kawy ograli u siebie Stal II Mielec 3:0 i wskoczyli na fotel lidera, na którym pozostaną co najmniej do soboty.

Mecz można podsumować zwrotem "doświadczenie górą". Głogovia, która ma w składzie kilku ligowych wyjadaczy, nie miała litości dla mieleckiej młodzieży. W składzie Stal II było dwóch 21-latków (najstarsi w zespole), ale też m.in. 15-letni Kacper Kasza, czy 16-letni Blama.

Gospodarze postawili na zaskoczenie i od pierwszych minut stłamsili przeciwnika. Już na początku meczu o gola pokusić się mógł Tomasz Płonka, ale jego strzał z 11 metrów obronił bramkarz Stali. Płonka chwilę potem dopiął swego. Gil wyłożył mu taką piłkę, że Tomaszowi zostało wbicie piłki do pustej bramki. Kilka minut później podwyższył drugi z Płonków. Tym razem akcja poszła drugą stroną boiska. Piłkę dogrywał Czop, a Grzegorz Płonka głową skierował ją do bramki rywala.

Ta część meczu zdeterminowała to co działo się na boisku później. Głogovia rozdawała karty w pierwszej połowie, ale po przerwie coraz śmielej zaczęli radzić sobie goście, którzy wyszli na drugą połowę w nieco innym ustawieniu i podeszli wyżej do przeciwnika.

Niestety nie przełożyło się to na gole. W 80. minucie świeżo wprowadzony na plac gry Kamil Wilk podwyższył na 3:0 po zagraniu Nikodema Paczochy. W doliczonym czasie mielczanie mogli pokusić się o gola honorowego. Domoń zagrywał do Lipki, który minął się z piłką. Dopadł ją jeden z graczy Stali, ale bramkarz Głogovii jakimś cudem zebrał się i zdążył go zablokować.

- Cieszymy się, ze za nami kolejny mecz, w którym nie straciliśmy bramki. Para Konradów w naszej defensywie robi swoje - powedział Łukasz Jagodziński, kierownik drużyny Głogovii.

Głogovia Głogów Młp. - Stal II Mielec 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 T. Płonka 8, 2:0 G. Płonka 16, 3:0 Wilk 80.

Głogovia: Lipka – Cząba (79 Wilk), Hus, Łeń (82 Kuca), Gil (46 Kiełbasa) – Domoń, G. Płonka, Czop (68 Dudzik), Skiba (58 Paczocha żk), Pilecki – T. Płonka (86 Miśkowicz). Trener Kamil Kawa.

Stal II: Dudek – Osuch, Bik, Majocha, Guca, Soboń, Kopczak, Blama (75 Sosiński), Bajorek, Maj żk, Kasza (46 Pudlik). Trener Marcin Gancarczyk.

Sędziował A. Tomasiewicz (Dębica). Widzów 100.