4 liga podkarpacka, grupa spadkowa. Deklasacja! Rezerwy Stali Mielec ograły Ekoball Stal Sanok aż 6:0 [RELACJA, ZDJĘCIA]

mtr
Mielczanie, wygrywając w niedzielę z Ekoballem Stalą Sanok, zanotowali pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Dla sanoczan była to z kolei pierwsza porażka. I do tego bardzo bolesna.

Rezerwy ekstraklasowej Stali już do przerwy prowadziły aż pięcioma golami. Sanoczanie wprawdzie mieli w nogach dogrywkę, którą grali w tygodniu w Regionalnym Pucharze Polski z Karpatami Krosno, ale takiej różnicy klas na placu gry chyba nikt się nie spodziewał.

Wynik w 18. minucie otworzył Krystian Kardyś. Następnie na listę strzelców wpisał się Bartosz Bajorek, napastnik z rocznika 2004. W 35. minucie było już 3:0 za sprawą doświadczonego Wojciecha Lisowskiego, który pewnie wykorzystał karnego. Tuż przed przerwą dwa Stal II Mielec zadała dwa kolejne ciosy: drugiego gola w meczu zdobył 17-letni Bajorek, a po chwili rok starszy Przemysław Maj zdobył bramkę na 5:0.

Mijała godzina gry, gdy Bajorek skompletował hattricka. On i Wojciech Lisowski rozegrali bardzo dobre zawody. - Na wyróżnienie zasługuje cały zespół - komplementował swoich podopiecznych Janusz Hynowski, trener II Stali Mielec.

- Jesteśmy zaskoczeni rozmiarami wyniku, chociaż mieliśmy wzmocnienia z pierwszego zespołu i spodziewaliśmy się zwycięstwa. Muszę pochwalić mój zespół, który z każdą minutą się nakręcał i dążył do kolejnych trafień

- dodawał Hynowski, który ma nadzieję, że ten wynik pozwoli spokojniej patrzeć na ligową tabelę.

- Kto by nie był rozczarowany po takim wyniku, przegraliśmy zasłużenie. Próbowaliśmy grać otwartą piłkę, ale zanotowaliśmy kilka niepotrzebnych strat, które wpłynęły na wynik. Mieliśmy szansę na honorowe trafienie w końcówce, ale się nie udało. W tygodniu graliśmy dogrywkę, może nie było tej świeżości, ale tutaj bardziej zawiniły bardziej błędy. Przeciwnicy byli o te pół tempa szybsi - oceniał Piotr Kot, trener drużyny z Sanoka.

Stal II Mielec - Ekoball Stal Sanok 6:0 (5:0)

Bramki: 1:0 Kardyś 18, 2:0 Bajorek 30, 3:0 Lisowski 35-karny, 4:0 Bajorek 42, 5:0 Maj 43, 6:0 Bajorek 60.

Stal II: Dudek - Seweryn, Lisowski, Błyszko, Bakowski (82 M. Pyryt), Zięba, Maj ż (63 Sztuka ż), Wyparło, Pawłowski (82 Szumilas), Kardyś (38 D. Pyryt), Bajorek. Trener Janusz Hynowski.

Ekoball: Krzanowski - Kaczmarski, Lorenc, Karol Adamiak, Sz. Słysz, Jaklik, Baran, Kamil Adamiak ż (65 Pielech), K. Słysz, Sobolak, Kalemba (65 Szomko). Trener Piotr Kot.