4 liga podkarpacka, grupa spadkowa. Ekoball Stal Sanok kontynuuje domową serię zwycięstw różnicą trzech bramek [RELACJA, ZDJĘCIA]

Bartosz Błażewicz, Tomasz Sowa
Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo, znów różnicą trzech bramek - tak w rundzie wiosennej piłkarze Ekoballu Stal grają na własnym boisku. Na dodatek tym razem zanotowali czyste konto po stronie. strat. W tym starciu Legion nie miał szans na osiągnięcie korzystnego wyniku.

Podobnie jak trzy dni wcześniej w pojedynku z Partyzantem Targowiska, stalowcy szybko otworzyli wynik, tym razem już w 4. min. Po dalekim podaniu w pole karne wpadł Krystian Kalemba, mimo bardzo ostrego kąta trafiając w długi róg; piłka odbiła się jeszcze od słupka. Kwadrans później mogło być już 2-0, ale Damian Niemczyk strzałem z dystansu ostemplował słupek. Wkrótce gospodarze mieli kolejną okazję, ale wychodzący na czystą pozycję Szymon Słysz zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę i szansa przepadła. Tuż przed przerwą drużyna Legionu mogła wyrównać, gdy w podbramkowym zamieszaniu strzelał Bartłomiej Sztuka, tyle tylko, że prosto w Piotra Krzanowskiego.

W pierwszej połowie przewaga stalowców nie podlegała dyskusji, po przerwie mecz się nieco wyrównał, a mimo to gospodarze zdobyli kolejne dwa gole. Wcześniej jednak doszło do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym gości, gdy po zagraniu ręką któregoś z nich sanoczanie głośno domagali się rzutu karnego. Druga bramka dla Ekoballu Stal padła z kontry – po podaniu Krystiana Jaklika i fatalnym kiksie obrońcy Sebastian Sobolak wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem gości. W końcówce meczu zwycięstwo miejscowych przypieczętował stoper Karol Adamiak, pewnie wykonując rzut karny za faul na Damianie Baranie.

Piotr KOT, trener Ekoballu Stal:

– Wygraliśmy trzeci z rzędu mecz u siebie, strzelając bramki po fajnych akcjach. Nieźle wychodził nam pressing pod polem karnym Legionu. Serię domowych zwycięstw dobrze byłoby podtrzymać za tydzień w spotkaniu z Kolbuszową, a potem przekuć na wyjazdy, bo trzy kolejne pojedynki czekają nas na boiskach rywali.

GEO-EKO EKOBALL STAL SANOK – LEGION PILZNO 3-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Kalemba (4), 2-0 Sobolak (63), 3-0 Karol Adamiak (85).

Ekoball Stal: Krzanowski – Kaczmarski, Karol Adamiak, Lorenc, S. Słysz – Kalemba, Niemczyk (31 Baran), Tabisz, Jaklik, Kamil Adamiak (86 Pielech) – Sobolak (69 K. Słysz).

Legion: Kochan – Gliwa, Misztal (81 Chmura), Mazur, Tragarz – Barycza, Kędzior (85 Turczyn), Manzo (70 Czyjt), Sztuka (75 Nalepka), Buras (88 Cichowski) – Kuczek (68 Kozioł).

Żółte kartki: Kędzior, Sztuka.

Sędziował: Ziemba (Rzeszów).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0