4 liga podkarpacka. Izolator Boguchwała nie dał się zaskoczyć w Ropczycach

Marcin Jastrzębski
Izolator (na czarno) wywiózł z Ropczyc trzy punkty. Na zdjęciu trafienie na 0:2 autorstwa Kacpra Penara Marcin Jastrzębski
W bramce Błękitnych szansę dostał junior Dominik Bolon. Perspektywiczny golkiper debiutu w czwartej lidze nie będzie wspominał zbyt dobrze, bo grał niespełna 30 minut.

Po jednej z akcji Izolatora, faulem zatrzymywał wychodzącego na dobrą pozycję Konrada Kowala. Cała akcja goście rozpoczęła się po przechwycie piłki w środku pola przez Owena Edosomwana. Następnie prostopadłym podaniem do Kowala popisał się Marcin Dudek. Jeden z trzech napastników Izolatora, odważnie wszedł między Mateusza Gdowika i Kamila Kmiotka. Uprzedził również interweniującego młodego bramkarza Błękitnych.

W końcówce pierwszej połowy refleks wprowadzonego za moment Dariusza Kosiba sprawdzał, po rzucie rożnym, Dudek. Piłkę, po odbitym przez Kosibę, uderzeniu głową byłego zawodnika Głogovii, dobijał jeszcze Aleksander Gajdek, ale i tym razem górą był doświadczony zawodnik Błękitnych.

U miejscowych brakowało strzałów z dystansu, a Izolator nabierał pewności siebie. W końcu grał w przewadze. Kwadrans przed końcem błąd popełnił Michał Kukla, któremu nieco uciekł Michał Daniel. Były junior Resovii wszedł z piłką w pole karne, a Kukla go sfaulował. Karnego na gola zamienił Aleksander Gajdek.

Błękitni mieli jeszcze czas na odrobienia strat, ale goście utrzymywali piłkę na połowie rywala z pomocą świeżych graczy z ławki rezerwowych. Druga bramka padła po rzucie rożnym. Eryk Ciemierkiewicz wrzucił piłkę w karne, gdzie do siatki, po małym zamieszaniu, głową wpakował ją Kacper Penar.

W drugiej połowie goście byli prawie bezbłędni w obronie. Błękitni nie doszli do żadnej stuprocentowej sytuacji.

Błękitni Ropczyce - Izolator Boguchwała 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Gajdek 76-karny, 0:2 Penar 88-głową.

Błękitni: Bolon cz [28, faul przed polem karnym] - Kmiotek, Gdowik, Kukla (73 Darłak) - Majka, Kurek ż (37 Siepierski), Piwowar (81 Zawiślak), Sulisz (66 Kot), Bieniek (30 D Kosiba) – Majcher, Fornek. Trener Łukasz Chmura.

Izolator: Ziobro - Łeń, Bogacz, Gajdek – Wilk (90 Cach), Edosomwan (64 Ciemierkiewicz), Buda, Worosz (64 Penar) – Daniel (80 Mazur), Dudek, Kowal. Trener Bartosz Zołotar.