4 liga podkarpacka. Izolator Boguchwała pewnie pokonał Igloopol Dębica - duże znaczenie miała czerwona kartka z końcówki pierwszej połowy

Izolator pokonał Igloopol 4:0
Izolator pokonał Igloopol 4:0 Michał Czajka
Izolator Boguchwała pokonał pewnie Igloopol Dębica, ale duży wpływ na to miała czerwona kartka dla jednego z graczy dębickiego zespołu.

Początek meczu był dosyć wyrównany i, prawdę mówiąc, mało atrakcyjny dla widzów. Obie strony próbowały przedostawać się pod bramkę, ale im było bliżej „szesnastki”, tym było mniej dokładności i w efekcie nie było z tego większego zagrożenia.
W szeregach gości szarpać próbował Wojtyło i momentami Tarała natomiast wśród gospodarzy najwięcej problemów w polu karnym sprawiał defensorom z Dębicy Przemysław Nalepka, do którego koledzy często próbowali dogrywać piłki.

Z biegiem czasu „Izolacja” zdobywała sobie coraz więcej terenu, ale brakowało jej cały czas klarownych sytuacji. W końcówce znowu aktywniejsi zrobili się goście. Tuż przed przerwą goście stracili Adriana Cieślę, który wyleciał z boiska z ostry faul na Krystianie Wilku w środku boiska.

W drugiej części gry Izolator zgodnie z oczekiwaniami przeważał od samego początku, a goście ograniczali się do szybkich ataków, ale dębiczanie grali czujnie w defensywie i nie dopuszczali do większego zagrożenia.

Gospodarze wreszcie przełamali się w 68. minucie w pozornie niegroźnej akcji – w pole karne Psiody poszła wysoka piłka, do której najwyżej wyskoczył Przemysław Nalepka i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 77. minucie z dobrą indywidualną akcją akcją ruszył Frydrych, obrońcy gości zatrzymali go w polu karnym, ale do piłki doszedł Worosz i ładnym strzałem z 14 metrów podwyższył na 2:0. Chwilę później ponownie dał o sobie znać Frydrych, który popędził tym razem prawą stroną, zagrał na 6. metr, a tam niefortunnie interweniował Jaszcz, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Worek z bramkami ewidentnie się rozwiązał, bo w 84. Minucie kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się Rafał Walas i nie dał szans Łukaszowi Psiodzie.

Izolator Boguchwała – Igloopol Dębica 4:0 (0:0)

Bramki: 1:0 P. Nalepka 68, 2:0 Worosz 77, 3:0 Jaszcz 81-samob., 4:0 Walas 84.

Izolator: Shishlov – Kasprzyk, Bogacz ż, Gajdek – Majcher (80 Żurawski), T. Nalepka (68 J. Wilk ż), K. Wilk (80 Cach), Domino (68 Urbaniak), P. Nalepka (84 Walas) – Worosz, Kusy (46 Frydrych). Trener Bartosz Zołotar.

Igloopol: Psioda ż – Cyran (77 Dube), Wanat (61 Mendalka), Wiszyński (37 Jaszcz), Stefanik, Tarała, Wojtyło ż, Kornaś (57 Cyganowski), Okoń ż, Cieśla cz [45 – brutalny faul], Leśniak. Trener Łukasz Cabaj żżcz [60 – krytyka decyzji arbitra].

Sędziował Babiński (Mielec). Widzów ok. 50.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani