4 liga podkarpacka. Izolator Boguchwała stracił wygraną z Błękitnymi Ropczyce w ostatnich minutach [RELACJA, ZDJĘCIA]

W meczu Izolatora z Błękitnymi nie brakowało twardej walki
W meczu Izolatora z Błękitnymi nie brakowało twardej walki Michał Czajka
Mecz dobrze ułożył się dla drużyny gospodarzy, bo już w 10. minucie objęli prowadzenie po strzale Krystiana Wilka. „Izolacja” przeprowadziła dobrą szybką akcję, piłkę wzdłuż bramki dośrodkował po ziemi Przemysław Nalepka, minął się z nią Karol Dybski i jeden z obrońców Błękitnych i zawodnik „Izolacji” wpakował ją do pustej bramki.

Później obie strony próbowały atakować, ale ciekawych okazji brakowało. Wśród zawodników Błękitnych wyróżniał się Valerii Nikitchuk, ale obrońcy zespołu z Boguchwały grali bardzo czujnie.

Drugie 45 minut goście zaczęli ze sporym animuszem, ale w ich grze za dużo było chaosu i właściwie nie potrafili oddać groźnego strzału na bramkę Dawida Ziobry.

Nieźle natomiast cały czas radził sobie Izolator i miał okazje, by podwyższyć wynik meczu czym po prostu zamknąłby to spotkanie. Niewiele do szczęścia brakowało Michałowi Danielowi, Przemysławowi Nalepce czy wreszcie Michałowi Bogaczowi, który po zamieszaniu przy rzucie wolnym o mało co nie wepchnął piłki do pustej bramki.

Wciąż jednak było tylko 1:0, więc Błękitni mogli wierzyć, że uda się jednak wywieźć z „Izo-Areny” przynajmniej punkt. W 82. minucie zespół z Ropczyc wyprowadził dobrą kontrę, piłkę w polu karnym dostał Nikitchuk i pewnie pokonał Ziobrę.

To zdecydowanie dodało Błękitnym wiary w siebie, bo potem jeszcze śmielej ruszyli do przodu. W jednej z takich szybkich akcji zawodnika z Ropczyc sfaulował Michał Worosz, za co arbiter pokazał mu czerwoną kartkę.

Potem było już coraz bardziej nerwowo - atakować próbowali jedni i drudzy, ale bardzo dużo było we wszystkich poczynaniach niedokładności i chaosu. Mimo że do końca obie strony próbowały, gole nie padły.

Ostatecznie więc mecz zakończył się podziałem punktów, co na pewno bardziej ucieszyło przyjezdnych.

Izolator Boguchwała - Błękitni Ropczyce 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 K. Wilk 10, 1:1 Nikitchuk 82.

Izolator: Ziobro - Cach, Bogacz, Lukanzu - K. Wilk ż, Daniel ż (78 Leśniak), T. Nalepka, Worosz cz [81-faul taktyczny]- P. Nalepka, Geci (80 J. Wilk), Płocica (61 Ciemierkiewicz). Trener Bartosz Zołotar.

Błękitni: Dybski - Kmiotek, Świerad (65 Podczaszy), Majcher ż, Nikitchuk, Kukla, Zawiślak (73 Darłak), Sulisz (76 A. Ogrodnik), Waszczuk, Świętoń ż, M. Ogrodnik. Trener Rafał Ormiański cz.