4 liga podkarpacka. Izolator załatwił Wólczankę w pierwszej połowie. Zobacz zdjęcia z meczu

Tomasz Strzębała
Izolator pewnie pokonał Wólczankę
Izolator pewnie pokonał Wólczankę Tomasz Strzębała
Nie było niespodzianki w Wólce Pełkińskiej. Izolator pokazał klasę i już w pierwszej połowie załatwił sprawę, choć początkowo miał trochę problemów. W drugiej części drużyna z Boguchwały spokojnie kontrolowała już wydarzenia na boisku i na koniec dołożyła jeszcze jedno trafienie.

Mecz zaczął się od szybkich bramek. Najpierw Izolator wyszedł na prowadzenie po trafieniu Krzysztofa Domino, który zaskoczył bramkarza gospodarzy strzałem pod poprzeczkę, potem gola zdobyła Wólczanka uderzeniem Mateusza Olejarki po długim rogu. Więcej przy piłce byli przyjezdni.

Ekipa z Wólki Pełkińskiej swoich szans szukała głównie w kontrach. Po jednej z nich Olejarka znalazł się w sytuacji sam na sam z Kamilem Dybskim, jednak golkiper Izolatora wygrał to starcie. Za moment taką samą okazję miał Kamil Gliniany, ale im tym razem górą był bramkarz przyjezdnych. Dwie niewykorzystane okazje szybko się zemściły.

Drużyna z Boguchwały w dwie minuty sprowadziła gospodarzy na ziemię. Najpierw błędy defensywy wykorzystał Szymon Urbaniak, a chwilę później Aleksander Gajdek. W 38 minucie wynik podwyższył Tomasz Nalepka i było praktycznie po herbacie.

Po zmianie stron tempo meczu trochę zwolniło, jednak wciąż stroną dominującą byli przyjezdni. W 53 minucie z woleja strzelał Franciszek Kusy, uderzył jednak wprost w bramkarza. W 58 minucie Urbaniak przebiegł z piłką kilka metrów i strzelił minimalnie obok słupka.

W 61 minucie tuż nad poprzeczką Wólczanki główkował Gajdek. U gospodarzy najaktywniejszy był Krzysztof Pietluch i to on był najbliżej drugiej bramki dla swojego zespołu, gdy dynamicznie wbiegł między obrońców. Jego uderzenie wyłapał jednak bramkarz Izolatora. Wynik spotkania, tuż przed ostatnim gwizdkiem ustalił Gajdek, który z bliska wpakował piłkę do siatki głową.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Izolator Boguchwała 1:5 (1:4)

Bramki: 0:1 Domino 4, 1:1 Olejarka 7, 1:2 Urbaniak 30, 1:3 Gajdek 32, 1:4 T. Nalepka 38, 1:5 Gajdek 89.

Wólczanka: Krasnopolskyi (46 Majewski) - Kruk (46 Kubrak), Vakhovych (85 Michalski), Tymchuk ż (84 Ivaniuk), Kędzior (69 Londono) - Gliniany, Makarski, Mucha, Olejarka (78 Woźniak), Harpako (85 Benc) - Pietluch, Trener A. Wałczyk.

Izolator: Dybski - Bogacz, Gajdek, Kowal, Walas (71 Żurawski) - Urbaniak, Worosz (62 Frydrych), Łach, Domino - Kusy (62 P. Nalepka), T. Nalepka ż (62. Wilk). Trener: B. Zołotar.

Sędziował Mazur (Stalowa Wola). Widzów 100.