4 liga podkarpacka. JKS Jarosław pokonał Błękitnych Ropczyce. Dwie bramki Kamila Bały

JKS (biało-niebieskie stroje) pokonał Błękitnych Ropczyce.
JKS (biało-niebieskie stroje) pokonał Błękitnych Ropczyce. Grzegorz Kostka
JKS po raz jedenasty nie przegrał i po raz kolejny komplet punktów zapewnił sobie w końcówce meczu.

Gospodarze w pierwszych 30 minutach mieli dużo szczęścia, że nie przegrywali 0:3. W tym okresie Błękitni zmarnowali trzy wyborne okazje. Wpierw w bramkę nie trafił Siepierski, następnie strzał Nikitchuka z siedmiu metrów zablokowali obrońcy, a chwilę później ten sam zawodnik z ośmiu metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. JKS w końcu się przebudził i w 38. min po strzale Kamila Bały zdobył bramkę.

Druga połowa mogła dla miejscowych otworzyć się wyśmienici, ale JKS nie wykorzystał rzutu karnego. Zmarnowany karny zemścił się w 60. minucie, kiedy to Hubert Siepierski uderzył z dystansu i trafił w róg bramki, bronionej przez Lisa. Po stracie bramki lekką przewagę osiągnął JKS, jednak bramka na wagę trzech punktów padła dopiero w 79 min. Wspomniany już Bała w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, nie dał mu szans zdobywając drugiego swojego gola w tym meczu. Wcześniej Błękitni postraszyli Lisa po strzale Świerada. Bramkarza gospodarzy odbił piłkę zażegnując niebezpieczeństwu.

JKS Jarosław - Błękitni Ropczyce 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Bała 38, 1:1 Siepierski 60, 2:1 Bała 79.

JKS: Lis – Szakiel, Sobolewski, Bogacz, Bartnik - Bała ż (89 Aksamit), Chrupcała, Krzyczkowski (63 Roga), Pawlak – Hass (90 Kubas), Kopcio (63 Wota?). Trener Arkadiusz Baran.

Błękitni: Dybski – Kukla ż, Podczaszy, Świętoń, Kmiotek - Świerad (83 Węgrzyn, 90+2 Piwowar), Majcher, Sulisz ż, Siepierski ż - Zawiślak (64 Ogrodnik), Nikitchuk. Trener Marek Ormiański.

Sędziował Mroczek (Mielec). Widzów: 150.