4 liga podkarpacka. Karpaty Krosno mistrzem jesieni. Na koniec rundy rozgromiły rezerwy Stali Mielec

Sebastian Czech
Karpaty rozbiły na wyjeździe Stal II
Karpaty rozbiły na wyjeździe Stal II Jakub Czech
Krośnianie wygrali pewnie, wysoko, podtrzymali zwycięską passę i tym samym zakończyli rundę jesienną na pierwszym miejscu. Mistrz jesieni wyznaczył sobie jednocześnie cel na rundę wiosenną, jakim będzie bez wątpienia walka o utrzymanie przodownictwa w tabeli i awans do trzeciej ligi.

Mecz Karpatom ułożył się znakomicie, ponieważ jedna z pierwszych akcji ofensywnych przyniosła im pełne powodzenie i otworzyła wynik spotkania. Gole podwyższające rezultat z końcówki pierwszej połowy praktycznie rozstrzygnęły o losach meczu, co umożliwiło przyjezdnym kontrolę wydarzeń na murawie po przerwie. Gospodarze przegrali, lecz absolutnie nie uważają rundy za nieudaną.

– Młodzież miała nabierać doświadczenia w tej rundzie. Wprowadzaliśmy zawodników 16-17 letnich i ich gra na tym szczeblu rozgrywkowym na pewno zaprocentuje w przyszłości. Oczywiście punktów mogło być trochę więcej, ale nadrobimy to wiosną – powiedział Janusz Hynowski, trener rezerw Stali Mielec.

Stal II Mielec – Karpaty Krosno 0:6 (0:3)

Bramki: 0:1 Dziadosz 3, 0:2 Stasik 35, 0:3 Stasz 45, 0:4 Król 55, 0:5 Jędryas 65, 0:6 Fundakowski 82.

Stal II: Dudek – Bik, Wyparło ż, Osuch, Guca (75 Siwy) – Poręba, Maj, Gierlach (55 Blama), Kopczak (65 Kasza), Soboń (75 Bochniak) – Kardyś (80 Majocha). Trener Janusz Hynowski.

Karpaty: Krawczyk – Stasz, Duda, Gul (65 Bober), Baran (46 Wajs) – Stasik (60 Smoleń), Król, Jędryas (70 Fundakowski), Kloc ż (65 Szafran), Gawle (55 Matofij) – Dziadosz. Trener Dariusz Liana.

Sędziował Łukiewicz (Rzeszów). Widzów 100.