4 liga podkarpacka. Karpaty Krosno przegrały z MKS Arłamów Ustrzyki Dolne 2:3 [ZDJĘCIA]

Sebastian Czech
Goście od początku akcentowali ofensywną postawę, której konsekwencją była bramkowa zdobycz po pierwszym kwadransie gry. Radosław Macnar głową skierował piłkę dostatki, lecz wcześniej Arłamów miał dwie doskonałe okazje, aby otworzyć wynik spotkania. Między innymi Espania znalazł się w polu karnym krośnian, jednakże Mateusz Krawczyk obronił strzał pomocnika z Ustrzyk Dolnych, a kilka minut później Kacper Sumara trafił w słupek.

Karpaty po przerwie zdobyły dwa gole i wydawało się, że opanowały sytuację, ale najpierw Macnar w zamieszaniu podbramkowym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównał, zaś później Espania znakomicie przyjął piłkę po dośrodkowaniu Vladyslava Valihury i umieścił ją w siatce, przesądzając o zwycięstwie przyjezdnych. Goście pokazali, że potrafią walczyć, mimo przesądzonego losu o spadku.

Karpaty Krosno – Arłamów Bieszczady Ustrzyki Dolne 2:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Macnar 15, 1:1 Gawle 61, 2:1 Matofij 66, 2:2 Macnar 71, 2:3 Espania 85.

Karpaty: Krawczyk – Smoleń (46 Baran), Stasz, Gul, Wajs ż – Matofij, Król (74 Bober), Gierlasiński (46 Sęp), Majewski (46 Jędryas), Gawle – Płonka (59 Fundakowski). Trener Dariusz Liana ż.

Arłamów: Półkoszek – Czelny (34 Szczurek), Zięba, Bujak ż, K. Kasperkowicz ż – Espania, Kumah-Doe (90 K. Dobrzański), Walaszczyk, K. Sumara (65 Moskalets), Valihura (90 Pilch) – Macnar. Trener Piotr Kowalski.