4. liga podkarpacka. Koncertowa runda Stali II Rzeszów trwa. Rzeszowianie pewnie ograli imienniczkę z Mielca

Karol Pieniążek
W pojedynku rezerw lepsi okazali się rzeszowianie.
W pojedynku rezerw lepsi okazali się rzeszowianie. Michał Czajka
Na zakończenie 28. kolejki z roli zdecydowanego faworyta wywiązała się Stal II Rzeszów, która rozbiła imienniczkę z Mielca 3:0.

Gospodarze po niemrawym początku strzelanie rozpoczęli w 35. minucie, a na listę strzelców wpisał się Kacper Pieniążek, który przymierzył w samo okienko po asyście Manolo. Niespełna pięć minut po prostopadłym podaniu Lorka ponownie do siatki trafił Pieniążek i było już 2:0.

Wstrząśnięci dwoma ciosami mielczanie nie zdążyli się otrząsnąć, a minutę po wznowieniu lewym skrzydłem ruszył Pieniążek, który został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Jakub Lorek, dla którego była to 13. bramka w sezonie.

W drugiej części spotkania mielczanom ciężko było wyprowadzić piłkę z własnej połowy, a już w 53. minucie gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, jednak po centrze z rzutu rożnego nad bramką uderzał Manolo.

Kolejne okazje do powiększenia rozmiaru zwycięstwa po ładnych kombinacyjnych akcjach mieli Kaczor oraz Souto, ale piłka po ich strzałach lądowała tuż obok słupka.

Dla rzeszowian była to siódma wygrana w tej rundzie i na wiosnę podopieczni Sławomira Szeligi zajmują 3. pozycję w lidze. Natomiast Stal II Mielec jest w tej statystyce na ostatniej pozycji z zaledwie jednym punktem.

Stal II Rzeszów - Stal II Mielec 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Pieniążek 35, 2:0 Pieniążek 40, 3:0 Lorek 42-karny.

Stal II Rz.: Wierzchowski – Gielar (72 Souto), Kaczor, Paśko, Lorek ż, Mazur (63 Ofiara), Zych, Hałucha (63 Opalski), Piotrowski, Manolo, Pieniążek (72 Łysiak). Trener: Sławomir Szeliga.

Stal II M.: Dudek - Łebek ż, Sławek ż, Bochniak (84 Maciejak), Siwy (86 Gierlach), Hornik, Sobuś (63 Majocha), Mucha, Tęczar, Karczewski, Kasza (67 Wróblewski). Trener: Janusz Hynowski.

Sędziował: Mazur (Stalowa Wola). Widzów: 100.