4 liga podkarpacka. Koniec passy Jakuba Słomskiego. Wisłok Wiśniowa wygrał 2:0 z Głogovią

Waldemar Mazgaj
W Wiśniowej górą była ekipa Andrzeja Szymańskiego.
W Wiśniowej górą była ekipa Andrzeja Szymańskiego. fot. Miłosz Bieniaszewski
Dobiegła końca świetna passa trenera Jakub Słomskiego, który po objęciu zespołu z Głogowa wygrał z nim kilka kolejnych meczów. Tym razem osłabiona Głogovia była tylko tłem dla Wisłoka Wiśniowa, przegrywając 0:2.

- Zdecydowana przewaga Wisłoka, goście prawie nie gościli na naszej połowie. Mieliśmy dwie-trzy sytuacje, gdy do podania wzdłuż bramki wystarczyło tylko dostawić nogę, ale zabrakło precyzji – opowiadał prezes Eugeniusz Niemiec.

W podobny sposób padł jedyny gol do przerwy; po ładnej akcji gracze z Wiśniowej wymienili kilka podań, a formalności z 4 m dopełnił Michał Szymański, syn trenera Wisłoka – Andrzeja Szymańskiego.

Podobnie wyglądała druga odsłona.

– Był gol, słupek, poprzeczka i jeszcze inne sytuacje. Goście coś ruszyli po przerwie z grą, ale nie stwarzali sytuacji i ponieśli najniższy wymiar kary – dodawał Niemiec. – Trzeba pochwalić całą naszą drużynę, bez wyjątków.

W 80. minucie Głogovia straciła brutalnie faulującego Bożka i jeszcze protestującego jednego z działaczy na ławce rezerwowych.

Wisłok Wiśniowa – Głogovia 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 M. Szymański 42, 2:0 Zięba 64.

Wisłok: Kaszuba – Sajdak, Orzech, Złamaniec, Nowak (70 Złotek), Zięba, M. Szymański (85 Dutka), B. Szymański, Krok, Maik ż (66 Kasperkowicz), Kovtok ż (85 Boduch). Trener Andrzej Szymański.

Głogovia: Lipka – Kłak (46 Załucki ż), Tetlak ż, Hus, Kloc - Gil, Pilecki (46 Bożek ż cz [80, brutalny faul]), Chamera, Płonka (68 Przybyło) – Pyrdek, Pałys-Rydzik (71Tarnowski). Trener Jakub Słomski.