4 liga podkarpacka. Lechia Sędziszów Małopolski nie sprostała na wyjeździe zespołowi Piasta Tuczempy

Artur Bżdżoła
Piast Tuczempy na początek sezonu pokonał beniaminka z Sędziszowa Małopolskiego 3:1, jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Kibice obejrzeli dwie różne połowy. W pierwszej warunki gry dyktowali miejscowi, którzy mogli szybko „zamknąć” mecz, lecz zabrakło skuteczności. Piast wyszedł na prowadzenie po rzucie wolnym Kloca. Piłka trafiła do Buczkowskiego, który zagrał mocno wzdłuż linii i Kogut z bliska trafił do siatki. W 10. minucie Buczkowski zmarnował świetną okazję, po dograniu Pasaja. Sześć minut później Wiącek zagrał w polu karnym do Demskiego, który pewnym strzałem znalazł drogę do siatki.

W drugiej połowie Lechia śmielej atakowała. W 67. minucie z rzutu wolnego uderzył Urbaniak, piłka odbiła się od poprzeczki, pleców Buły i wpadła do bramki. Grając w dziesiątkę Lechia mogła wyrównać. Z wolnego dograł Urbaniak i Aleksander Czółno trafił w poprzeczkę. Wynik ustalił Tyrawski, w sytuacji sam na sam, po asyście Czuba.

Piast Tuczempy - Lechia Sędziszów Młp. 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Kogut 6, 2:0 Demski 16, 2:1 Buła 67-samobójcza, 3:1 Tyrawski 90+3.

Piast: Buła – Wielgosz, Demski, Sobol, Pasaj – Buczkowski, Kloc (84 Tyrawski), Wiącek, Wota (70 Sas ż), Czub – Kogut. Trener Marek Strawa.

Lechia: Ł. Ćwiczak – Linek ż (55 Łagowski żżcz [81]), Lesiński, Rogóż ż, Aleksander Czółno (90 J. Posłuszny) – B. Posłuszny (55 Salamon), Róg, Osztreicher (55 Amadeusz Czółno), Potwora – O. Ćwiczak ż (46 Makuch), Urbaniak. Trener Jakub Słomski.