4 liga podkarpacka. Legion Pilzno przegrał przed własną publicznością z Ekoballem Stalą Sanok 1:3

mtr
Od wyjazdowego zwycięstwa rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Ekoballu Stali Sanok. Podopieczni Mateusza Ostrowskiego ograli Legion Pilzno 3:1.

Goście objęli prowadzenie w 27. minucie – na listę strzelców wpisał się Kamil Jakubowski, który swoją przygodę z piłkę rozpoczynał w Stali Sanok, a do klubu powrócił tej zimy po wielu latach przerwy. Jakubowski popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego.

Radość sanoczan nie trwała zbyt długo – sześć minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po faulu Piotra Krzanowskiego, pewnie „jedenastkę” wykorzystał Tomasz Tragarz, kapitan Legionu.

Druga połowa należała już wyłącznie do piłkarzy z Sanoka. W 56. minucie bramkarza Legionu pokonał Arkadiusz Femin, który zastąpił w przerwie kontuzjowanego Jakubowskiego, a w końcówce wynik ustalił doświadczony Damian Niemczyk. Dla 33-latka to 7. ligowe trafienie w obecnym sezonie.

- Trudno mi nawet mówić o meczu, najważniejsze jest to, co ze zdrowiem Tomasza Baryczy - mówił Roman Gruszecki, który pojechał do szpitala. - Tomek ma złamane dwa żebra, wypadnie z gry na długi okres. Oby wszystko dobrze się skończyło - zakończył trener Legionu.

Legion Pilzno – Ekoball Stal Sanok 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Jakubowski 27-wolny, 1:1 Tragarz 35-karny, 1:2 Femin 56, 1:3 Niemczyk 82.

Legion: Kochan 4 – Tragarz 5, Mazur 4 ż, Pęcak 4, Misztal 4, Florian 5 ż, Buras 5 (68 Pierzchała 5), Barycza 5 (35 Dereń 5), Sikora 5 (54 Wolański 5), Słota 5 (80 Nalepka), Turczyn 5 (73 Kozioł). Trener Roman Gruszecki.

Ekoball: Krzanowski 4 ż – Baran 6, Lorenc 6, Gąsior 6, Sz. Słysz 6 (90 Kaczmarski), Tabisz 5, Jaklik 5, Adamiak 6 (90 Zajdel), K. Słysz 5 (14 Posadzki 7), Jakubowski 6 ż (46 Femin 7), Niemczyk 7 (85 Pielech). Trener Mateusz Ostrowski.

SędziowałŁącz (Tarnobrzeg) 7. Widzów300.

Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN: Podkarpaciu potrzeba ekstraklasowej drużyny