4. liga podkarpacka. Legion wygrał w Łańcucie na otwarcie 29. kolejki. Zwycięska bramka padła w samej końcówce

Daniel Sałek
Łańcucianie tylko raz mieli powody do radości
Łańcucianie tylko raz mieli powody do radości Tomasz Strzębała
W meczu rozpoczynającym 29. kolejkę czwartej ligi SPEC Stal Łańcut przegrała z Legionem Pilzno 1:2. Faworyzowani gospodarze kończyli spotkanie w dziesięciu.

Mecz ze względu na padający deszcz rozgrywany był w trudnych warunkach. Lepiej rozpoczęli go gospodarze, którzy byli faworytem. Łańcucianie wyszli na prowadzenie za sprawą swojego kapitana – Bartłomieja Makowskiego. W 64 minucie goście zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą Oskara Mazura, który umieścił piłkę obok Arkadiusza Słysza.

Od 83 minuty spotkanie Stal musiała sobie radzić w „10”, ponieważ z boiska, za agresywny faul musiał zejść strzelec pierwszej bramki. Przyjezdni wykorzystali grę w przewadze. W 89 minucie spotkania drugi raz w tym dniu musiał piłkę z siatki wyciągać łańcucki bramkarz – tym razem po strzale w prowadzonego z ławki Miłosza Burasa.

Mecz stał na dobrym, wyrównanym poziomie. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy spotkanie i przeciwnik zagroził nam tylko raz. Po przerwie mieliśmy sytuację na 2:0, której nie wykorzystaliśmy. W nasze szyki wkradło się trochę rozluźnienia, dostaliśmy kilka sygnałów ostrzegawczych, aż w końcu straciliśmy bramkę gubiąc krycie po dograniu z boku boiska. Później mecz się otworzył i obie drużyny miały swoje sytuacje. Punktem zwrotnym spotkania była czerwona kartka dla Bartka Makowskiego - uważam, że sędzia źle ocenił sytuację. Faul był daleko od bramki, nogi szły po ziemi i za Bartkiem było jeszcze 2 obrońców. Ostatnie minuty byliśmy zmuszeni grać bardziej defensywnie, co przyczyniło się do zdobycia drugiej bramki przez przeciwnika. Szkoda tego meczu, ale to już nie pierwszy raz, kiedy sędzia wpływa nam na wynik meczu

- podsumował spotkanie bramkarz Stali Arkadiusz Słysz.

Stal Łańcut – Legion Pilzno 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Makowski 8; 1:1 Mazur 64, 1:2 Buras 89

Stal: Słysz – Cwynar żk, Kocój, Makowski (83 czk), Paczocha żk – Kopczak (66 Płocica), Majda, Buć, Stopyra (80 Mach), Wójcik – Daniel (64 Róg). Trener Krzysztof Korab.

Pilzno: Stachnik – Czyjt żk (65 Buras), Reguła, Remut, Dziedzic – Monzo (85 Dziedzic), Pęcak, Czyż, Szewczyk, Mazur żk, Sztuka. Trener Łukasz Bartkowski żk.
Sędziował Kołodziej (Rzeszów). Widzów 300.