4 liga podkarpacka. Lider z Wiązownicy przegrał z Polonią Przemyśl choć nie był zespołem słabszym [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
Polonia Przemyśl odniosła dziewiąte z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej 4 ligi. Tak dobra forma jest nadal sporym zaskoczeniem. Serię chciał przerwać w sobotę lider z Wiązownicy. Ekipa trenera Marcina Wołowca doznała jednak drugiej porażki po zimowej przerwie.

„Przemyska Barcelona” mogła prowadzić w pierwszej połowie nawet 3:0! Skutecznością rażąco zawodził najlepszy strzelec miejscowych Kostiantyn Chernii. W 17. min Patryk Andreasik dostał podanie z boku i głową po koźle zdobył gola. W 30. min niefortunnie na murawę upadł Kamil Janas doznając urazu ręki. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że piłkarz trafił do szpitala. KS miał swoje okazje, ale na posterunku był Artur Kuźma, który w przekroju całego meczu był bohaterem Polonii.

Po zmianie stron goście ruszyli do ataku. Częściej utrzymywali się przy piłce, która raz po raz była dogrywana w „szesnastkę” Polonii. Swojego szczęścia próbowali najczęściej Arkadiusz Staszczak i Rafał Michalik. Ten drugi w 64. min nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Kuźmą! Było jednak czuć, że gol dla KS-u wisi w powietrzu. Masa zmarnowanych okazji zemściła się w 87. min, kiedy to Polonia wyprowadziła kontrę, a rezerwowy Mikołaj Jasiński świetnie obsłużył Jakuba Głuszko i było 2:0.

Wiązownica mimo porażki zachowała fotel lidera. Polonia jest czwarta w tabeli z taką samą liczbą punktów co Izolator Boguchwała.

Polonia Przemyśl - KS Wiązownica 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Andreasik 17, 2:0 Głuszko 87.

Polonia: Kuźma - Solarz, Kuźniar, Mykytsey, Kazek (90+5 R. Błahuciak), Głuszko, Wanat (88 H. Błahuciak), Babieczko (72 Jasiński), Andreasik (73 Kowalski), Janas (31 Sychevskyi), Chernii (82 Stopa). Trener Piotr Cisek żk.

Wiązownica: Cynar – Kordas żk, Zieliński, Surmiak żk, Rop żk, Michalik, Staszczak, Janiczak, Kloc, Słoma żk (60 Wydra), Sitek. Trener Marcin Wołowiec żk.

Sędziował Szydełko (Rzeszów). Widzów 200.

Oto wykaz imprez sportowych z udziałem sportowców z naszego województwa, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Szczegóły na kolejnych slajdach.

Majówka na sportowo. Piłka, żużel, kosz i finał u siatkarek....