4 liga podkarpacka: Mecz do jednej bramki w Kolbuszowej Dolnej. Sokół rozbił MKS Kańczuga

Marcin Jastrzębski
MKS Kańczuga (pomarańczowo-niebieskie stroje) tylko kilka razy zagroził bramce Sokoła i nie był w stanie zdobyć nawet honorowego gola. fot. Marcin Jastrzębski
Aż 7:0 Sokół Kolbuszowa Dolna pokonał u siebie MKS Kańczuga w meczu 18. kolejki piłkarskiej 4 ligi podkarpackiej. Hat-trickiem popisał się w tym meczu Krzysztof Szymański.

Kolbuszowski zespół przystępował do tego meczu podrażniony dwoma przegranymi z rzędu. Po niekrótkiej pauzie za czerwoną kartkę (5 meczów) do składu wrócił Bartek Darłak. "Daraka" wraz z Kornelem Kołaczem nakręcali akcje kolbuszowian, którzy już po 10 minutach prowadzili 2:0. Wynik otworzył uderzeniem sprzed "16" Kołacz. Piłka skozłowała przed bramkarzem gości i ten nie interweniował zbyt szczęśliwie przez. Za chwile do siatki trafił Krzysztof Szymański. Piłkę z lewej strony dograł mu Piotr Szkolnik.

Trzeciego gola zdobył po stałym fragmencie gry Roman Ilnicki (głową). Wykorzystał on dogranie z rzutu wolnego Szkolnika. Kańczuga bardzo rzadko zagrażała Sokołowi, ale umiała zmusić Kamila Mazurka do kilku interwencji. Golkiper miejscowych w największych opałach był po "główce" Dawida Cichego. Aktywny był też Waldemar Znamieńczyków.

Kilka minut po przerwie kolbuszowska drużyna odebrała chęć gościom do gry. Po uderzeniu Kamila Miśko z 20. metrów piłka znów wpadła do siatki. Z interwencją nie zdążył najstarszy zawodnik ligi – Jacek Groch (urodzony w 1974 roku). Gospodarze nie zwolnili tempa po dokonaniu kilku zmian w składzie. Po akcji Bartka Miazgi i dograniu z lewej strony Klaudiusza Dziedzica kolejne gole zdobył Szymański.

Sokół mógł spokojnie prowadzić grę na połowie rywala i wykorzystywać błędy defensywy gości. Po faulu Maksymiliana Piestraka, który zahaczył Bartka Miazgę, podyktowany został rzut karny. Na gola zamienił go Kołacz i mimo paru kolejnych ofensywnych akcji (m.in. strzał Briana Dziedzica) była to ostatnia bramka w tym spotkaniu.

Sokół Kolbuszowa Dolna - MKS Kańczuga 7:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Kołacz 7, 2:0 K. Szymański 10, 3:0 Ilnicki 26, 4:0 Misko 51, 5:0 K. Szymański 60, 6:0 K. Szymański 69, 7:0 Kołacz 76-karny.

Sokół: K. Mazurek - Skowron, Remut, Ilnicki, Szkolnik (58 K. Dziedzic) - Bik (68 B. Dziedzic), Kołacz, Misko (68 Ogiba), P. Dziedzic (70 Wargacki) - Darłak (57 Miazga) - K. Szymański (75 Urbaniak). Trener Waldemar Mazurek.

MKS: Płocica (46 Groch) – Bawor, Frankiewicz (58 Kubicki), Gurak, Kudła (72 Uchyra) - Piestrak, Barszczak, S. Kielich, Ostrzywilk (61 Kulig) - Znamieńczyków (72 D. Kielich) - Cichy (55 Dziedzic). Trener Marek Rybkiewicz.

Sędziował Samołyk (Stalowa Wola). Widzów 150.