4 liga podkarpacka. Niespodzianka w Stalowej Woli. „Mocny” skład rezerw Stali uległ Lechii Sędziszów Małopolski

(kn)
Gracze "Stalówki" (w złotych koszulkach) w meczu z beniaminkiem z Sędziszowa pudłowali na potęgę. fot. KN
Rezerwy Stali Stalowa Wola, znacznie wzmocnione zawodnikami na co dzień grającymi i trenującymi w pierwszym 3-ligowym zespole, uległy niespodziewanie Lechii Sędziszów Młp. 1:2.

Gospodarze już od pierwszych minut ruszyli do ataku stwarzając sobie klika okazji na otwarcie wyniku spotkania. Swoje szanse mieli Płonka oraz Piechniak, jednak bardzo dobrze ze swoich obowiązków wywiązywał się Łukasz Ćwiczak.

W 16. minucie po ładnym strzale Piechniaka futbolówka wpadła do bramki gości, jednak sędzia gola nie uznał odgwizdując pozycję spaloną napastnika Stali. W 33. minucie do bramki Lechii trafił Pietrzyk. Jego bramka nie została również uznana, bo arbiter zauważył faul na bramkarzu.

W 37. minucie padł już gol prawidłowy, a z bramki cieszyli się goście. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Kamila Potwora, mocno bita piłka niefortunnie trafiła w Espanę i wpadła do bramki gospodarzy.

Stal szybko próbowała odrobić straty, jednak strzały Płonki i Espany nieznacznie mijały słupek bramki. W ostatnich sekundach pierwszej połowy na techniczny strzał z narożnika pola karnego zdecydował się Ilias, jednak jego strzał również o przysłowiowe milimetry okazał się niecelny.

Po zmianie stron Stal szybko odrobiła stratę - Ilias po asyście Espany piekielnie mocnym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza przyjezdnych.

W 60. minucie padła trzecia bramka w tym spotkaniu i jak się okazało decydująca o wyniku meczu; Róg zagrał prostopadle do Oskara Ćwiczaka, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Siudaka.

Kolejne minuty to ciągłe ataki gospodarzy, próbujących wyrównać wynik rywalizacji, jednak brak skuteczności oraz wzmocniona defensywa Lechii nie pozwoliła cieszyć się gospodarzom z kolejnej bramki. Najlepszą okazję na wyrównanie strat miał w 83. minucie Płonka; w stuprocentowej sytuacji uderzył piłkę głową, która po koźle poszybowała nad poprzeczką.

Stal II Stalowa Wola - Lechia Sędziszów Młp. 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Espana 37-samobójcza, 1:1 Ilias 50, 1:2 O. Ćwiczak 60.

Stal II: Siudak – Stępniowski, Pietrzyk żk, Tłuczek, Zięba – Conde, Hascak, Ilias, Espana – Piechniak, Płonka (84 Lebioda). Trener Sławomir Adamus.

Lechia: Ł. Ćwiczak – Potwora, Lesiński (80 Reichel), Małuch, Godek żk, Posłuszny (67 Aleksander Czółno), Salamon (25 Róg), Osztreicher, Urbanik żk (65 Malisiewicz), Linek (57 Amadeusz Czółno), O. Ćwiczak żk. Trener Jakub Słomski.

Sędziował Mastaj (Dębica).
Widzów: mecz bez udziału publiczności.

Świętoniowa - Żuraw ŻurawiczkiCzasem wokół boiska dzieje się więcej, niż na samej murawie! Polecamy subiektywnie najlepsze zdjęcia weekendu 21-23 maja w 4. lidze podkarpackiej i klasach O, A, B.

Wokół meczu. Najciekawsze około-piłkarskie zdjęcia w niższyc...