4 liga podkarpacka. Pewna wygrana Geo-Eko Wiki Ekoball Stali Sanok ze Stalą Gorzyce [RELACJA, ZDJĘCIA]

Tomasz Sowa
Geo-Eko Wiki Ekoball Stal Sanok - Stal Gorzyce 3:1 (1:1) Bramki: 0:1 Rogowski 12; 1:1 Sobolak 29; 2:1 Sieradzki 60; 3:1 Domaradzki 62. Tomasz Sowa
Planowe zwycięstwo gospodarzy, choć rozpoczęli od szybkiej straty bramki. Jeszcze w pierwszej połowie Ekoball doprowadził do wyrównania, a po zmianie stron jego wyższość nie podlegała już dyskusji.

Już pierwsza groźna akcja gości, zakończona ich jedynym celnym strzałem, przyniosła powodzenie. Podanie wzdłuż bramki skutecznie zamknął Radosław Rogowski, pakując piłkę do siatki. Sanoczanie rzucili się do odrabiania strat, za co wkrótce mogli zostać skarceni, ale Stal nie wykorzystała kontrataku z liczebną przewagą. Przed upływem pół godziny gry padło wyrównanie, a gola strzelił niezawodny Sebastian Sobolak, z najbliższej odległości dobijając własny strzał. Jeszcze przed przerwą kibice zobaczyli groźnie uderzenie Piotr Lorenca z wolnego, po którym skuteczna interwencją popisał się bramkarz przyjezdnych.

W drugiej połowie zespół Mateusza Ostrowskiego osiągnął dużą przewagę, a gra toczyła się niemal głównie na połowie gorzyczan. Ich defensywa pękła w 60. minucie, gdy strzał z dystansu Rafała Domaradzkiego z zimną krwią dobił Bartosz Sieradzki. Dwie minuty później padła najładniejsza bramka meczu - wykonując rzut wolny z narożnika boiska Domaradzki efektownie przelobował bramkarza. W dalszej części meczu gospodarze stworzyli jeszcze kilka okazji do podwyższenie wyniku, jednak ten nie uległ już zmianie.

W kontekście innych rozstrzygnięć z ostatniej kolejki piłkarze Ekoballu Stal szczególnie mogą żałować meczu sprzed dwóch tygodni, w którym zwycięstwo nad Izolatorem Boguchwała wypuścili w 6. minucie doliczonego czasu gry. Gdyby wówczas utrzymali korzystny rezultat, to już byliby liderem 4. ligi podkarpackiej.

GEO-EKO WIKI EKOBALL STAL SANOK – STAL GORZYCE 3:1 (1:1)

Bramki: Sobolak (29), Sieradzki (60), Domaradzki (62-wolny) - Rogowski (12).

Ekoball: Krzanowski 6 - Kaczmarski 6, Karol Adamiak 6, Kokoć 7, Słysz 6 (79. Pielech) - Tabisz 6, Sieradzki 6 (67. Jaklik), Lorenc 6 (85. Gąsior), Ząbkiewicz 6, Domaradzki 7 (79. Posadzki) - Sobolak 7 (85. Femin).

Stal: Kozieł 4 - Bernaś 5, Wilk 5, Łuczakowski 5, Winiarski 5 - Przepiórka 5, Stelmach 5, Idec 5, Szóstak 5, Rogowski 6 - Brzeski 5 (85. Rychel).

Sędziowali: Kozner 7 oraz Pelczarski i Dziok (Krosno).

Widzów: 250.

Andreja Prokić, piłkarz Stali Mielec: W Stali nikt na nas nie wywiera presji. Sami wiemy, o co gramy