4 liga podkarpacka. Pewne zwycięstwo Ekoballu ze Startem Pruchnik, czerwoną latarnią ligi [RELACJA, ZDJĘCIA]

Dominik Brajta, Tomasz Sowa
Spotkanie obfitujące w gole. Sanoczanie strzelili cztery bramki ostatniej w tabeli drużynie Startu Pruchnik. Goście zdołali odpowiedzieć tylko jedną. Stalowcy po raz pierwszy w tej rundzie sięgnęli po trzy punkty.

Spotkanie na „Wierchach” od początku przebiegało pod dyktando drużyny Piotra Kota. I to mimo tego, że już w 10. min kontuzji doznał Łukasz Tabisz, co wymusiło szybką zmianę. Przewagę w posiadaniu piłki gospodarze zmaterializowali w 23. min, gdy Damian Niemczyk skutecznie przymierzył z około 20 m. Do przerwy mieli szansę by podwyższyć wynik, ale przed stratą bramki w sytuacji sam na sam gości uratował Mateusz Madejowski.

W drugiej połowie gra się nieco otworzyła, ale to stalowcy zdobywali kolejne gole. W 51. minucie podbramkowe zamieszanie wykorzystał Sebastian Sobolak. Kilkanaście minut później strzałem z dystansu na 3:0 podwyższył Krystian Kalemba. Goście szybko się odgryźli - Dawid Bochnak pokonał Piotra Krzanowskiego ładnym uderzeniem pod poprzeczkę. Start chciał pójść za ciosem, szukając kontraktowej bramki, jednak obrona miejscowych grała czujnie. Kilka dobrych interwencji zaliczył Szymon Słysz. Na końcowe minuty w zespole miejscowych pojawili się dwaj młodzieżowcy - Filip Pielech i Jakub Szomko.

Wynik meczu ustalony został w doliczonym czasie gry, po tym jak zmierzającą do bramki piłkę ręką zatrzymał Bochnak (czerwona kartka). Rzut karny wykorzystał Konrad Kaczmarski.

Dla Ekoballu było to pierwsze ligowe zwycięstwo w 2021 roku. Start pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli.

GEO-EKO EKOBALL STAL SANOK – MKS START PRUCHNIK 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Niemczyk (23), 2:0 Sobolak (51), 3:0 Kalemba (63), 3:1 Bochnak (65), 4:1 Kaczmarski (90+4-karny).

Ekoball Stal: Krzanowski – Kaczmarski, Lorenc, Karol Adamiak, S. Słysz – Tabisz (10 Kamil Adamiak), Jaklik, Ząbkiewicz (84 Pielech), Kalemba, Niemczyk (84 Szomko) – Sobolak.

Start: Madejowski – Kubas (46 Rabczak), Stanik, Stecko, Gemra – Drzymała (75 Mucha), Parawa (88 Tuleja), Trelka (88 Pilch), Mikłasz (68 Czarniecki), Jarosz (87 Gredes) – Bochnak.

Żółta kartka: Kaczmarski.

Czerwona kartka: Bochnak.

Sędziował: Maksymilian Ciak (Stalowa Wola).