4 liga podkarpacka. Piast Tuczempy sięgnął po ważną wygraną w starciu z Legionem Pilzno

arb
Mateusz Buczkowski (przy piłce) ustalił wynik meczu, trafiając na 3:1
Mateusz Buczkowski (przy piłce) ustalił wynik meczu, trafiając na 3:1 Artur Bżdżoła
Starcie Piasta z Legionem miało sporą wagę dla obu ekip, bowiem drużyny dzieliły tylko trzy punkty w ligowej tabeli, gdzie panuje niezły ścisk i każda wygrana ma spore znaczenie. W końcowym rozrachunku górą okazali się miejscowi, którzy w końcówce meczu zdołali przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść.

Rozpoczęło się świetnie dla Piasta. W 6. minucie lewą stroną piękną akcją popisało się trio Benc-Zieliński-Wiącek, którzy wymienili kilka podań z pierwszej piłki. Ten ostatni z ostrego kąta wyłożył futbolówkę Buczkowskiemu, lecz ten uderzył nad poprzeczką. Kilka minut później w pole karne dograł Zieliński i Pasaj nieznacznie przymierzył nad bramką.

Goście pierwszą groźniejszą akcję mieli w 27. minucie. Wówczas to piłkę na połowie boiska przejął Szewczyk, popędził na bramkę, naciskany przez obrońcę zdołał oddać strzał, ale minął on bramkę Jakiela. Po chwili uderzał Barycza, jednak też obok. Piast wyszedł na prowadzenie tuż przed przerwą. Świetną akcją popisał się rezerwowy Strawa, który zastąpił kontuzjowanego Sasa. Przedarł się w pole karne, z ostrego kąta mocno przymierzył i bramkarz był bez szans.

Druga odsłona rozpoczęła się od świetnej okazji Benca, który otrzymał dobre podanie od Strawy, ale uderzył tuż obok słupka. Po chwili na połowie boiska futbolówkę stracił Zieliński, goście szybko przedostali się pod bramkę, gdzie Szewczyk nie miał problemu z doprowadzeniem do remisu.

Izolator Boguchwała - Orzeł Przeworsk 4:0 (4:0)Bramki: 1:0 Bogacz 13, 2:0 K. Wilk 28, 3:0 Lukanzu 31, 4:0 J. Wilk 42.

4 liga podkarpacka. Izolator Boguchwała efektownie pokonał O...

Gol podziałał na przyjezdnych mobilizująco. Bardzo często gościli pod polem karnym Piasta. Kilka razy próbowali Barycza i Szewczyk, jednak ich strzały były blokowane, bądź padały łupem bramkarza gospodarzy. W 78. minucie rzut wolny z dala od bramki wykonywał Gil. Niepewnie interweniował Maniecki i obrona. W powstałym zamieszaniu z najbliższej odległości piłkę w bramce umieścił Strawa.

W samej końcówce rywala dobił Buczkowski, wykorzystując zbyt słabe wybicie obrońcy, po wrzutce w pole karne Benca i Piast sięgnął po komplet punktów, odskakując od rywala na sześć punktów.

Piast Tuczempy - Legion Pilzno 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Strawa 44, 1:1 Szewczyk 53, 2:1 Strawa 78, 3:1 Buczkowski 86.

Piast: Jakiel – Stopyra, Demski ż, Sas (31 Strawa), Benc, Wielgosz ż, Wiącek (88 Broda), Popek (74 Suberlak), Buczkowski ż, Pasaj, Zieliński (59 Gil). Trener Marek Strawa.

Legion: Maniecki – Buras ż, Mazur, Tomasiewicz ż, Misztal ż (82 Chmura), Nalepka (65 Kozioł), Pęcak, Syguła, Manzo, Barycza, Szewczyk. Trener Roman Gruszecki.