4 liga podkarpacka. Podział punktów w pojedynku Głogovii Głogów Małopolski z Watkem Koroną Bendiks Rzeszów

Mecz Głogovii (ciemne stroje) z Koroną toczył się w bardzo ciężkich warunkach
Mecz Głogovii (ciemne stroje) z Koroną toczył się w bardzo ciężkich warunkach Michał Czajka
Nie było zwycięzcy w meczu Głogovii Głogów Małopolski z Watkem Koroną Bendiks Rzeszów.

Korona lepiej zaczęła spotkanie w Głogowie, bo w pierwszych 10 minutach Bartłomiej Buczek miał dwie bardzo dobre sytuacje, ale górą w obu pojedynkach był Piotr Lipka. Podobać się mogła zwłaszcza druga sytuacja, w której napastnik koroniarzy próbował szczęścia strzałem przewrotką.

Potem jednak do głosu doszli miejscowi, którzy coraz częściej gościli pod bramką Pawła Pawlusa. Najlepszą sytuację miał w 30. minucie Krzysztof Szymański, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam (górą był w tym pojedynku bramkarz Korony, który wybił jego strzał na rzut rożny).

W meczu Głogovii Głogów Małopolski z Watkem Koroną Bndiks Rzeszów padł remis 1:1. Zawodnikom przyszło grać w bardzo trudnych warunkach.

4 liga podkarpacka. Remis Głogovii Głogów Małopolski z Watke...

Trzeba jednak dodać, że zawodnicy obu drużyn zadanie mieli w sobotę niesamowicie trudne, bo boisko w Głogowie Małopolskim było w fatalnym stanie, a na dodatek zaraz na początku meczu zaczęło padać i nie przestało do samego końca. W pierwszej połowie żadne bramki nie padły. Goście po dobrym początku wyraźnie stracili wigor i wydawało się, że potem mogą paść jakieś bramki dla piłkarzy trenera Adama Wałczyka.

Jednak stało się zupełnie na odwrót - znowu lepszy początek połowy miała Korona. Zaraz na początku drugich 45 minut błąd w defensywie gospodarzy wykorzystał Buczek, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Głogovia mocno wzięła się do roboty i odważnie ruszyła do ataku. Długo brakowało jej ostatniego ciosu, bo w decydującym momencie albo brakowało dokładności, albo piłka odskakiwała z powodu fatalnego stanu murawy.

Udało się wreszcie w 80. minucie po strzale Pyrdka. Potem oba zespoły starały się jeszcze stworzyć sobie jakieś sytuacje, które pozwoliłyby im powalczyć o komplet punktów, ale ostatecznie żadne bramki już nie padły i mecz zakończył się podziałem punktów.

- Patrząc z perspektywy tego, że to my goniliśmy wynik, to jestem z tego punktu zadowolony, ale patrząc na całe spotkanie, to uważam, iż byliśmy zespołem wyglądającym zdecydowanie lepiej. Korona ograniczyła się do długich piłek na swoich napastników, a my kreowaliśmy grę i staraliśmy się tworzyć ciekawe akcje. Niestety boisko dzisiaj mocno to utrudniało

- podsumował trener Głogovii, Adam Wałczyk.

Głogovia Głogów Młp. - Watkem Korona Bendiks Rzeszów 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Buczek 46, 1:1 Pyrdek 80.

Głogovia: Lipka - Bożek ż, Hus, Kozubek, Kłak - Frankiewicz, Chamera, Pałys-Rydzik, Pyrdek - Szymański, Tarała (74 Tarnowski).
Trener Adam Wałczyk.

Korona: Pawlus - Padiasek, Kocój, Konefał, Kardyś - Karwacki, Wawrylak, Walków, Sitek - Jędryas (72 Piątek), Buczek ż. Trener Grzegorz Żyła.

Sędziował Wolan (Tarnobrzeg). Mecz bez udziału publiczności.