4 liga podkarpacka. Polonia Przemyśl pokonała Igloopol Dębica 1:0. Zwycięstwo dał gol Pawła Sedlaczka [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
Polonia wygrała mecz za tzw. "sześć punktów". Dla polonistów to trzeci triumf z rzędu.

Mecz lepiej zaczęła Polonia. Najpierw w 9. minucie na bramkę Krystiana Kosińskiego niecelnie huknął Jakub Głuszko. W 13. minucie Paweł Sedlaczek dograł na głowę Vldyslava Valihury, ale Ukrainiec nie doszedł do piłki. W 22. minucie zbyt lekko uderzył z kolei Mateusz Wanat. Po przeciwnej stronie indywidualnymi akcjami próbował poderwać kolegów Aleksander Drobot. Zmarnowane akcje Polonii mogły się zemścić w 37. minucie spotkania – Marcin Janus uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów, a piłkę na słupek świetną interwencją sparował golkiper gospodarzy Gracjan Maciewicz. Chwilę potem fatalnie z 7 metrów uderzył Valihura – to powinien być gol. W końcówce 18-letni Maciewicza próbował jeszcze zaskoczyć Drobot.

W 48. minucie sędzia nie dopatrzył się faulu na Jakubie Głuszko w polu karnym. W 55. minucie po wrzutce z rożnego, Robert Czuryk zagrał w "szesnastce" ręką i mieliśmy karnego. Mocny strzał Drobota w prawy róg obronił Maciewicz. Kolejne minuty nie przyniosły nam klarowych sytuacji, strzelali m.in. Drobot, Sedlaczek i Janus. Dopiero w 87. minucie zwycięstwo Polonii zapewnił Sedlaczek, który dostał podanie z prawej storny od Jakuba Głuszko i strzałem pod poprzeczkę z piątego metra pokonała Kosińskiego.

4 liga podkarpacka. Polonia Przemyśl pokonała Igloopol Dębic...

Polonia Przemyśl - Igloopol Dębica 1:0 (0:0)

Bramka: Sedlaczek 75.

Polonia: Maciewicz – Solarz, Kuźniar, Zanko, Hajduk, Czuryk, Valihura (80 Gielarowski), Kowalski, Głuszko żk, M. Wanat, Sedlaczek żk (84 Błahuciak). Trener Piotr Cisek.

Igloopol: Kosiński – Ligęzka, S. Wanat, Drobot, Stefanik, Pyskaty (65 Sygała), Janus żk żk czk [90], P. Nalepka żk, T. Nalepka (52 Rokita), Wiszyński (82 Cyran), Stańczyk (90 Socha). Trener Grzegorz Lorek.