4 liga podkarpacka. Polonia Przemyśl pokonała Orła Przeworsk. Skuteczny finisz Polonii

Polonia (niebieskie stroje) skutecznie finiszowała i zgarnęła trzy punkty.
Polonia (niebieskie stroje) skutecznie finiszowała i zgarnęła trzy punkty. Grzegorz Kostka
Inauguracja nowego sezonu w Przemyślu mogła zadowolić każdego kibica. Padło sześć bramek, a losy meczu rozstrzygnęły się w samej końcówce.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla gospodarzy, bo Kuźniar z bliska głową pokonał Kurosza już w drugiej minucie. Radość Polonii nie trwała długo, Orzeł odpowiedział dwukrotnie za sprawą Marcina Deca – pierwszy gol padł po dograniu Dawida Obłozy, a drugi z rzutu wolnego. Gdyby goście wykorzystali chociaż jeszcze jedną szanse przy stanie 1:2, to z Przemyśla wywieźliby zapewne trzy punkty. Tak się jednak nie stało.

Polonia skorzystała z nieskuteczności Orła. Piękną i z pewnością przełomową bramkę dla losów tego spotkania zdobył młodzieżowiec Hubert Błahuciak, który przymierzył zza 16. metra, nie dając żadnych szans doświadczonemu Robertowi Kuroszowi. Wynik spotkania strzałem głową podwyższył Grigorij Zanko. Na dodatek od 85. minuty goście grali w osłabieniu z powodu drugiej żółtej kartki dla środkowego obrońcy Damiana Barszczaka. Przyjezdni mimo gry w osłabieni, próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak ich zapędy skutecznie rozbijała obrona Polonii. Gospodarze w ostatnich sekundach gry trafili do bramki Orła po raz czwarty, a drugi raz uczynił to Zanko, ustalając wynik spotkania.

– Szybko zdobyliśmy bramkę, ale też szybko po błędach straciliśmy dwie. Cieszy postawa w drugiej połowie, że drużyna się podniosła, doprowadziła do wyrównania i jeszcze zdobyła dwa gole. Przeworsk po tych bramkach głownie się bronił i liczył na kontry

– powiedział Piotr Cisek trener Polonii.

Nie zadowolony ze skuteczności był za to trener Orła, Paweł Załoga.

– Mieliśmy doskonałe sytuacje aby podwyższyć prowadzenie. Szkoda, ale jak się nie strzela takich sytuacji i traci bramki po stałych fragmentach gry, to się przegrywa.

Polonia Przemyśl - Orzeł Przeworsk 4:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Kuźniar 2, 1:1 Dec 4, 1:2 Dec 7, 2:2 H. Błahuciak 75, 3:2 Zanko 80, 4:2 Zanko 90+3

Polonia: Kuźma – H. Błahuciak, Kuźniar, Leal Perez (46 Głuszko), Kowalski (60 Sedlaczek ż), Kazek (90 Dzidek), R. Błahuciak ż, Wanat (82 Walczyszewski), Szpilka (60 Czuryk), Andreasik (65 Janas), Zanko. Trener Piotr Cisek.

Orzeł: Kurosz – Najsarek, Salwach ż, Barszczak żż cz[80] Broda – Bednarz (70 Fluda), Stypa, Obłoza, Dec (80 Mirek) – Boratyn (78 Bogacz), Czyrny ż. Trener Paweł Załoga.