4 liga podkarpacka. Polonia Przemyśl pokonała u siebie Ekoball Stal Sanok 1:0 [KIBICE, ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
Polonia Przemyśl odniosła trzecie zwycięstwo w czterech rozegranych meczach. W sobotę podopieczni Piotra Ciska ograli u siebie Ekoball Stal Sanok 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 28. minucie Kamil Janas.

W dotychczasowej rywalizacji Polonii ze Stalą przy ul. Sanockiej, gospodarzom nigdy nie udało się wygrać. Do soboty.

Wyniki w 22. minucie mógł otworzyć Mateusz Wanat, ale po jego strzale głową piłka trafiła w słupek. Chwilę potem groźnie z 22 metrów nad poprzeczką uderzył Krystian Kazek. Polonia dopięła swego w 28. minucie, kiedy to Kamil Janas przyjął piłkę na 11-metrze i uderzył w środek bramki, pokonując Piotra Krzanowskiego. W 34. minucie z 4-metrów do bramki Stali nie trafił Jakub Głuszko! W 44. minucie ponownie dał o sobie znać dobrze dysponowany Kazek, a Krzanowski odbił futbolówkę na róg. W ekipie gości widoczny był Filip Pielech, ale jego dośrodkowania nie zostały zwieńczone golem.

W 50. minucie meczu Kamil Adamiak zdecydował się na indywidualną akcję prawą stroną, którą zakończył strzałem z ostrego kąta w dobrze ustawionego Artura Kuźmę. W 68. minucie byłoby 1:1, gdyby Łukasz Tabisz czysto trafił w piłkę po dograniu z rzutu rożnego. W doliczonym czasie gry Stal miał dwie okazje. Najpierw Kazek wybił piłkę z linii bramkowej, a później Krystian Kalemba minimalnie pomylił się przy strzale z 15 metrów. Z kolei Polonii mogła dobić rywala, ale sytuację sam na sam fatalnie zmarnował Karol Walczyszewski.

Jestem pozytywnie zaskoczony

- Mieliśmy kilka swoich sytuacji, jedna wpadła. Smuci końcówka drugiej połowy. Niepotrzebnie się cofnęliśmy i było nerwowo. Myślę, że Sanok nie ma klarownych sytuacji. W końcu zagraliśmy pierwszy mecz na zero z tyłu - mówi Piotr Cisek.

A czy wysokie miejsce w tabeli jest dla trenera Polonii zaskoczeniem?

- Nie. Mamy w składzie wychowanków, którzy chcą walczyć i ja jestem pozytywnie zaskoczony. Jest kilkunastu młodzieżowców, to podkręci rywalizację. Świetnym przykładem jest 16-letni Hubert Błahuciak. W Polonii, gdzie sytuacja nie jest łatwa, powinno się stawiać na swoich chłopaków, a nie na ludzi z zewnątrz – powiedział Cisek.

Polonia Przemyśl - Ekoball Stal Sanok 1:0 (1:0)

Bramka: Janas 28.

Polonia: Kuźma żk - H. Błahuciak, Kuźniar, Kowalski (80 Czuryk), Zanko, Kazek, Głuszko żk (Perez 86 żk), R. Błahuciak, Wanat (70 Sedlaczek), Szpilka (62 Solarz), Janas (78 Walczyszewski). Trener Piotr Cisek.

Stal: Krzanowski - Ząbkiewicz, Władyka żk, Niemczyk, Adamiak (53 Sobolak), Kalemba, K. Słysz, Lorenc, Pielech, Tabisz, Sz. Słysz. Trener Piotr Kot.

Sędziował Pachołek (Lubaczów). Widzów: 200.