4 liga podkarpacka. Polonia Przemyśl przegrała u siebie z Izolatorem Boguchwała 0:3 [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
Jakub Wilk faulowany w polu karnym przez H. Zanko.
Jakub Wilk faulowany w polu karnym przez H. Zanko. Łukasz Solski
Jakub Wilk okazał się bohaterem Izolatora Boguchwała podczas sobotniego meczu z Polonią Przemyśl. Najpierw dwukrotnie sam zakończył akcje golem, a później wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Aleksander Gajdek. Warto dodać, że strzelcy weszli na boisko z ławki rezerwowych.

Dla polonistów to dopiero pierwsza porażka na swoim boisku w tym sezonie. Gospodarze mieliby szansę na lepszy rezultat, gdyby nie czerwona kartka dla Pawła Sedlaczka. Piłkarz najpierw dostał upomnienie za faul, a niedługo później za dyskusje z sędzią ujrzał drugi żółty kartonik. Polania od 31. minuty grała więc w dziesiątkę.

Izolator natychmiast zyskał przewagę, ale nie zwieńczył tego golem. Strzały mijały bramkę Artura Kuźmy. W 60. minucie piłka wylądowała nawet w siatce gości, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Kamila Janasa. W 68. min Jakub Wilk przymierzył z 20 metrów i strzałem po ziemi przy lewym słupku pokonał Kuźmę. W 74. minucie Krystian Wilk odebrał piłkę Krystianowi Solarzowi, a błyskawiczną akcję zwieńczył ponownie Jakub Wilk. Ten sam zawodnik w 81. minucie został sfaulowany w "szesnastce" przez Hryhoriia Zanko. Karnego wykorzystał Aleksander Gajdek.

Polonia Przemyśl – Izolator Boguchwała 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 J. Wilk 68, 0:2 J. Wilk 74, 0:3 Gajdek 82.

Polonia: Kuźma – Solarz, Zanko żk, Andreasik, R. Błahuciak, H. Błahuciak (80 Szpilka), Kazek, Kowalski, Janas (88 Czuryk), Wanat (80 Perez żk), Sedlaczek żk żk czk [31]. Trener Piotr Cisek.

Izolator: Polit – Kasprzak, Ciemierkiewicz (60 J. Wilk), K. Wilk, Leśniak, Daniel żk (86 Walas), Piękoś (46 Geci), T. Nalepka, Cach (72 Gajdek), P. Nalepka żk (86 Płocica), Bogacz. Trener Bartosz Zołotar.