4 liga podkarpacka. Polonia Przemyśl znowu na remis z Koroną Rzeszów [RELACJA, OPINIE]

Łukasz Solski
Zaktualizowano
Z dużej chmury mały deszcz. Spotkanie Polonii Przemyśl z Koroną Rzeszów zapowiadało się bardzo ciekawie, a wyszło jak w rundzie jesiennej, czyli na zero z tyłu.

W I poł. obie ekipy miały po jednej okazji, aby otworzyć wynik. W 32. minucie Paweł Piątek wyszedł sam na sam z Pawłem Pawlusem, ale uderzył piłkę nad bramkę rzeszowian. Siedem minut później skuteczniej mógł odpowiedzieć Tomasz Walat; po podaniu Przemysława Kucy strzelił w kierunku dłuższego słupka, minimalnie obok bramki.

4 liga podkarpacka. Polonia Przemyśl zremisowała z Koroną Rz...

Dużo lepiej mecz oglądało się w drugiej połowie. W 61. minucie Patryk Anderasik przymierzył z 20 metrów po ziemi, a Pawlus końcówkami palców wyciągną futbolówkę na róg. W 75. minucie na mocny strzał zdecydował się Kamil Kłusek, niestety bez efektu.
W 78. minucie zakotłowało się w „szesnastce” Polonii. Piłkę przy nodze miał Kuca, ale jego strzał z pięciu metrów został zablokowany. Kolejna groźna akcja także należała go gości; Adrian Buszta w pełnym biegu próbował zaskoczyć Piotra Ciska. Bohaterem pojedynku mógł zostać Mateusz Wanat. W 87. min podszedł do rzutu wolnego z 25 metrów i trafił w poprzeczkę.

OPINIE

Grzegorz Opaliński, trener Korony: - To był momentami dobry mecz z obu stron. W pierwszej połowie można powiedzieć, żeby remis 1:1 jeżeli chodzi o zmarnowane okazje 100-procentowe. W drugiej połowie pojawi się akcje, które mogliśmy lepiej rozegrać. Nie ukrywam, że Polonia również miała coś do powiedzenia m.in. strzał Wanata w poprzeczkę i groźne stałe fragmenty gry. Cieszę się, że po dwóch porażkach zagraliśmy na zero z tyłu, mamy 40 punktów i wierzę, że jesteśmy coraz bliżej utrzymania.

Leszek Eliński, prezes Polonii: Po porażce z Izolatorem obawiałem się tego meczu, ale chłopaki stanęli na wysokości zadania. To remis ze wskazaniem na Polonię. Mieliśmy więcej okazji bramkowych.

Paweł Piątek, napastnik Polonii: Byliśmy stroną przeważająca i prowadziliśmy grę, kilka sytuacji powinniśmy zamienić na bramki. Pomimo braku możliwości zmian z powodu kontuzji, wytrzymaliśmy cały mecz w ciężkiej, upalnej pogodzie. Mecz mógł się podobać, ale szkoda straty punktów.