4 liga podkarpacka. Polonia Przemyśl zremisowała u siebie z Wisłokiem Wiśniowa 1:1 [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
W sobotnim meczu 4 ligi podkarpackiej Polonia Przemyśl zremisowała u siebie z Wisłokiem Wiśniowa 1:1 (1:0). Zobaczcie zdjęcia!

Pierwsza połowa pojedynku optycznie należała do gości. Już w 3. minucie mogło być 1:0 dla Wiśniowej, ale Maksymilian Maik nie trafił do pustej bramki przy dobitce strzału Michała Szymańskiego. W 17. minucie M. Szymański zmusił Gracjana Maciewicza do interwencji w powietrzu. Młody bramkarz odbił piłkę poza linię końcową. Chwilę potem Jakub Krok przymierzył z 18 metrów z rzutu wolnego, ale trafił tylko w poprzeczkę! Po drugiej stronie w 31. minucie gola dla gospodarzy mógł strzelić Jakub Głuszko, ale nie opanował ciała i piłka przeleciała obok lewego słupka. Cztery minuty później Mateusz Wanat podholował piłkę pod pole karne i nieatakowany oddał mocny strzał po ziemi w prawy róg bramki Dawida Kaszuby. Było 1:0 dla Polonii! W 38. minucie Mateusz Kowalski wypatrzył Karola Walczyszewskiego, ale ten uderzył minimalne obok bramki.

W drugiej połowie Polonia Przemyśl nadal była aktywna, ale to przyjezdni zdobyli gola. W 53. minucie Krzysztof Orzech najprawdopodobniej chciał dośrodkować z prawej strony, ale futbolówka ostatecznie spadła "za kołnierz" Maciewicza wprost do siatki! Mieliśmy remis 1:1. W końcówce o drugie trafienie dla Polonii walczyli Krystian Kazek – strzał obok bramki – i Głuszko – uderzenie zablokowane przez obrońcę.

Dla piłkarzy Andrzeja Szymańskiego był to szósty mecz bez porażki. "Przemyska Barcelona" z kolei poprawiła nieco humory kibicom po dotkliwej porażce w Ropczycach z Błękitnymi 2:5.

Polonia Przemyśl – Wisłok Wiśniowa 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Wanat 35, 1:1 Orzech 53.

Polonia: Maciewicz – Głuszko, Zanko, Kuźniar, Czuryk, Kowalski, Kazek żk, R. Błahuciak żk, Szpilka, Walczyszewski żk (63 Solarz), Wanat żk. Trener Piotr Cisek.

Wisłok: Kaszuba – Zięba, Sajdak (90+3 Zborowski), Orzech, Złamaniec (86 Kuta), M. Szymański (90+3 Oliwa), B. Szymański, Kasperkowicz (86 Boduch), Krok żk, Maik (75 Dutka żk), Kovtok. Trener Andrzej Szymański.