4 liga podkarpacka. Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Piastem Tuczempy i Partyzantem MAL-BUD 1 Targowiska [ZDJĘCIA]

Artur Bżdżoła
Piast Tuczempy - Partyzant Targowiska 1:1 (1:1)Bramki: 0:1 Kozubal 14, 1:1 Pluta 36 Artur Bżdżoła
Gospodarze zagrali gorzej niż to miało miejsce w środowym pojedynku w Jarosławiu. Beniaminek z Targowisk wykorzystał słabszą dyspozycję rywala i w pierwszej odsłonie radził sobie bardzo dobrze, nie pozwalając na zbyt wiele rywalowi.

Dobre zawody rozgrywał Marcin Borowczyk, uruchamiając kilka razy kolegów. To właśnie podanie Borowczyka do Roberta Kozubala otworzyło wynik meczu. Napastnik Partyzanta uderzył na bramkę, po drodze futbolówka odbiła się od Damiana Demskiego i zmyliła Patryka Strawę.

Miejscowi potrzebowali czasu, by zagrozić bramce rywala. Różnicę na boisku robił Damian Barszczak, który z łatwością radził sobie z rywalami, dobrze obsługiwał kolegów z drużyny, lecz zawodziła ich skuteczność. W 20. minucie Barszczak przymierzył po ziemi zza pola karnego, jednak piłka przeleciała obok słupka. Kilka minut później Barszczak zagrał do Pluty, który w dogodnej sytuacji mógł strzelać na bramkę rywala. Zdecydował się na podanie, ale zostało przejęte przez obronę gości.

W 36. minucie Barszczak zainicjował akcję bramkową. Podał do Rafała Nogi, który podholował piłkę, wyłożył do Jakuba Pluty i ten wpakował futbolówkę do bramki.

Druga połowa zaczęła się od natarcia Piasta. Dwie świetne okazje miał Waldemar Jaroch, ale nie potrafił pokonać Dariusza Półkoszka. Uderzał z dystansu Arkadiusz Wielgosz i bramkarz gości z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi z dystansu huknął Krzysztof Kasperkowicz i futbolówka obiła słupek Piasta. Z upływem czasu goście zostawiali coraz więcej miejsca gospodarzom, popełniali sporo strat, jednak rywal nie potrafił przełożyć tego na decydujące trafienie.

Piast Tuczempy - Partyzant Targowiska 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Kozubal 14, 1:1 Pluta 36.

Piast: Strawa 6 – Wielgosz 6, Sobol 6, Demski 6, Pasaj 6 – Pluta 6 (87 Buczkowski), Noga 5, Wota 6, Czub 5 (46 Jaroch 5), Socha 5 (69 Benc) – Barszczak 7 (72 Świecarz). Trener Marek Strawa.

Partyzant: Półkoszek 6 – Sieniawski 6, Chmielowski 6, Groborz 6, Pelczar 5 (85 Wilk) – Kasperkowicz 6, Dobrzański ż 5, Stanisz ż 5, Macnar 6 (66 Szubrycht) – Borowczyk 6 (69 Kubal), Kozubal 6 (90+4 Milczanowski). Trener Wojciech Kogut.

Sędziował Mastaj 6 (Dębica). Widzów 150.