4 liga podkarpacka. SMS Resovia II pokonała zespół Stali II Stalowa Wola

Cezary Kassak
Krzysztof Kapica
SMS Resovia II po kwadransie prowadziła już 2:0. Najpierw precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego bramkarza Stali II pokonał Mikołaj Sypek. Potem na strzał z dystansu zdecydował się Jarosław Czernysz. Piłka otarła się o jednego z graczy gości i wylądowała niemal w samym okienku.

Przed przerwą rzeszowianie mogli „zamknąć” mecz. Po akcji Szymona Fereta w „16” szarżował Oskar Sowa. Młodziutki zawodnik (rocznik 2005) został podcięty przez Bartłomieja Gnatka, więc sędzia podyktował rzut karny. Jego wykonania podjął się golkiper „pasiaków” Wojciech Daniel. Uderzył w sam środek bramki i Maciej Siudak nogą odbił piłkę.

Resoviacy powetowali to sobie w 56. min. Prawą stroną pociągnął Feret, strzelił z kilkunastu metrów i mimo że kąt był dość ostry, futbolówka znalazła drogę do siatki.

Przyjezdni mieli gorzej nastawione celowniki, a zdarzyło im się strzelać nawet z okolic połowy boiska. Klarownych szans na gola jednak nie wypracowali.

- Patrząc na wynik końcowy, można by dojść do wniosku, że oba zespoły dzieliła różnica klasy. Ja tak nie uważam. Resovia II była dobrze zorganizowana, ale wcale nas aż tak bardzo nie gniotła - ocenił Sławomir Adamus, trener Stali II.

SMS Resovia II - Stal II Stalowa Wola 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Sypek 10, 2:0 Czernysz 15, 3:0 Feret 56.

Resovia II: Daniel (60 Siryk) - Sypek, Chuchro ż, Piestrak, Ostrowski - Feret, Tolmachov (68 Wiernik), Krzysztofek (60 Bomba), Sowa (46 Gnap), Czernysz - Podsiadły (79 Ząbkowicz). Trener Adam Bukała.

Stal II: Siudak - Bosak, B. Gnatek, Stelmach, Białas (64 Burdzy) - El Bouh, S. Gnatek (82 Fedejko), F. Moskal (88 Popek), Hascak, Lebioda - Tłuczek (88 Świerad). Trener Sławomir Adamus.

Sędziował Kogut (Przemyśl). Mecz bez udziału publiczności.