4 liga podkarpacka. Sokół Kamień wygrał z Czarnymi Trześń, ale goście byli bardzo blisko pierwszej zdobyczy punktowej

mtr
Sokół Kamień (na czarno) wygrał z Czarnymi Trześń 3:2 w starciu beniaminków
Sokół Kamień (na czarno) wygrał z Czarnymi Trześń 3:2 w starciu beniaminków Damian Kuziora
Do Kamienia przyjechali Czarni, którzy jako jedyni w tym sezonie 4. ligi podkarpackiej nie zdobyli jeszcze punktów. Sokół z kolei bardzo solidnie radził sobie do tej pory i był zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia beniaminków. Ostatecznie miejscowi wygrali 3:2, ale Czarni Trześń w drugiej połowie byli bardzo blisko zdobycia punktu.

Sokół pierwszą bramkę zdobył już w 12. minucie gry - gospodarze popisali się swoim firmowym zagraniem: wyrzut z autu w pole karne, zgranie futbolówki i precyzyjnym strzałem popisał się Krzysztof Smusz.

Gol na 2:0 to piękna akcja Sokoła; Michał Mistrzyk popędził prawym skrzydłem i dograł w pole karne do Macieja Ruraka, a ten z pierwszej piłki uderzył nie do obrony. Jeszcze ładniejszy był gol na 3:0 - fenomenalną indywidualną akcją popisał się Krzysztof Weres. Doświadczony zawodnik minął dryblingiem dwóch obrońców gości i huknął z dystansu tuż przy słupku.

Sokół miał więcej bramkowych okazji, jednak w niektórych momentach zabrakło nieco skuteczności.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy w 51. minucie zdobyli bramkę - na listę strzelców wpisał się Damian Maziarz. Czarni poszli za ciosem i w 66. minucie przegrywali już tylko jedną bramką: na strzał z dystansu zdecydował się Wojciech Soboń, piłka odbiła się jeszcze od jednego z defensorów gospodarzy i zmyliła Macieja Siudaka.

W 79. minucie Trześń stanął przed olbrzymią okazją na wyrównanie, ale Mateusz Dopart, grający trener Czarnych, z rzutu karnego trafił jedynie w słupek.

Sokół Kamień - Czarni Trześń 3:2 (3:0)

Bramki: 1:0 Smusz 11, 2:0 Rurak 28, 3:0 Weres 31, 3:1 Maziarz 51, 3:2 Soboń 66.

Sokół: Siudak - Gnatek, Piekut, Podstawek, Mistrzyk, Horajecki, Łeń (60 Curzytek), Rurak (80 Bednarz), Weres (75 Rychel), Smusz (67 Kida), Reichel. Trener Marek Kusiak.

Czarni: Rudolf - Karkut, Chruściel, Filar, Wójciak, Maziarz, Jeż, Szymański ż, Łebek, Soboń, Dopart. Grający trener Mateusz Dopart.