4 liga podkarpacka. Stal II Mielec wygrała na wyjeździe z Lechią Sędziszów Małopolski

Mj
Kuba Zegraliński
Rezerwy Stali Mielec odkąd rozpoczął się ekstraklasowy sezon przestały być dostarczycielem punktów.

W meczu przeciwko Lechii zagrali m.in. obrońcy Lukas Bielak i Wojciech Lisowski. W bramce stał wychowanek rzeszowskich Orłów, mający na koncie 120 występy na boiskach ekstraklasy – Michał Gliwa. W przodzie straszył Kacper Sadłocha. Widać było przewagę w wyszkoleniu technicznym mieleckiej drużyny. Ta różnica sprawiała, że goście grali spokojnie, dłużej utrzymując się przy piłce.

Goście wynik otworzyli po akcji 17-latków. Damian Pyryt po minięciu kilku zawodników dograł w pole karne, gdzie z kilku metrów celnie uderzył Przemysław Maj. Gliwa miał kilka interwencji. W pierwszych połowie wyciągnął się po uderzeniu Oskara Ćwiczaka. Brat bramkarza Lechii był blisko zdobycie bramki przy stanie 0:2, ale tu również z interwencją zdążył Gliwa. Goście dostali karnego po zagraniu ręką Jakuba Lesińskiego, gdy wydawało się, że gospodarze mogą jeszcze coś wskórać. Gdy lechiści rzucili się do ataku, stalowcy zaczęli stwarzać sobie lepsze okazje 10 minut przed końcem ustalili wynik po rzucie rożnym.

Lechia Sędziszów Młp. – Stal II Mielec 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Maj 14, 0:2 Załucki 69-karny, 0:3 Lisowski 80.

Lechia: Ł. Ćwiczak – B. Posłuszny ż, Linek, Rogóż, Al. Czółno – Urbaniak (60 Branas), Róg (60 Salamon), Am. Czółno (60 J. Posłuszny), Lesiński (80 Lis), Potwora (80 Dziura) – O. Ćwiczak (80 Makuch). Trener Jakub Słomski.

Stal II: Gliwa – Bodzioch, Załucki, Lisowski, Bakowski, Chmielowiec (75 Kron) - Pyryt (60 Guca), Bielak (75 Kozłowski), Wyparło (80 Duszkiewicz) – Sadłocha - Maj (60 Czop). Trener Sebastian Bajorek.

Sędziował W. Ziemba (Rzeszów). Widzów 150.