4 liga podkarpacka. W meczu bez ciśnienia JKS Jarosław rozgromił Igloopol Dębica, chociaż lepiej zaczęło się dla gości [ZDJĘCIA]

TST
Obie ekipy grały już bez ciśnienia, JKS stracił szanse na awans przed tygodniem, a Igloopol nie musi się martwić o utrzymanie. Dlatego trenerzy dali szansę młodzieżowcom. Zarówno w zespole gospodarzy jak i gości w wyjściowym składzie znalazło się ich po pięciu.

Lepiej zaczęli przyjezdni, którzy w 7 minucie po akcji Adriana Brzostowskiego i golu Michała Hałucha wyszli na prowadzenie. Były to jednak tylko złe miłego początki dla gospodarzy. W 15 minucie JKS miał szansę na wyrównanie, gdy po podaniu Aleksa Kopcio w pole karne wpadł Jarosław Aksamit. Napastnik jarosławian strzelił jednak obok bramki. Minutę później golkipera z Dębicy pokonać próbował Bartłomiej Raba, ale jego uderzenie zablokował Łukasz Stefanik. W 17 minucie Aksamit znów niecelnie przymierzył, aż wreszcie Michał Stankiewicz wyłuskał futbolówkę od Bartosza Ochaba i nie zmarnował sytuacji sam na sam z Łukaszem Psiodą. W 26 minucie ten sam zawodnik trafił w porzeczkę.

Tuż przed przerwą po faulu Karola Wojtyło na Aksamicie, rzut karny na bramkę zamienił Raba i JKS schodził na odpoczynek na plusie. Po zmianie stron gospodarze byli jeszcze bardziej aktywni. W 52 minucie indywidualną akcją popisał się Kopcio podwyższając wynik na 3:1. W 54 minucie czarno-niebiescy mieli kolejną, dobrą okazję, ale tym razem Kopicio strzelił obok dalszego słupka. W 64 minucie z bramkarzem Igloopolu sam na sam był natomiast Igor Maliarenko, a w 67 minucie na bramkę gości mocno uderzał Karol Ptasznik.

Z obydwu sytuacji nic jednak nie wynikło. Podobnie jak i po strzale Pawła Hassa w 77 minucie i Maliarenki z główki w 78 minucie. W 83 minucie z dystansu zaskoczyć bramkarza Igloopolu chciał Sebastian Pawlak, piłka przeleciała jednak minimalnie obok słupka. Za moment jeden z obrońców gości trafił we własną porzeczkę po strzale Hassa. W ostatnich minutach JKS dopiął swego. Czwartego i piątego gola zdobył Pawlak. Najpierw z narożnika szesnastki, a później po podaniu Hassa.

JKS Jarosław - Igloopol Dębica 51 (2:1)

BRAMKI: 0:1 Hałucha 7, 1:1 Stankiewicz, 2:1 Raba 44 karny, 3:1 Kopcio 52. 4:1 Pawlak 86, 5:1 Pawlak 89.

JKS: Guridov - Ptasznik, Szakiel, Markiewicz, Bartnik (78. Socha) - Bała ż (58. Roga), Chrupcała (58. Chrupcała), Raba, Kopcio (58. Pawlak) - Stankiewicz (78. Krzyczkowski), Aksamit (58. Hass). Trener: A. Baran.

Igloopol: Psioda - Mendalka (64. Mendalka), Ochab, Stefanik, Wiszyński - Kasprzykowski (78. Solarz), Wojtyło, Dudek ż (50. Dzióbak), Tarała, Hałucha (45. Kornaś) - Brzostowski (54. Cyganowski). Trener: Ł. Cabaj.

Sędziowali I. Samołyk (Stalowa Wola) oraz J. Wieleba (Stalowa Wola) i T. Sobuś (Mielec). Widzów 300.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani