4 liga podkarpacka. Waktem Korona Bendiks Rzeszów pewnie pokonała u siebie Igloopol Dębica

Korona pewnie pokonała Igloopol
Korona pewnie pokonała Igloopol Michał Czajka
Waktem Korona Bendiks Rzeszów nie miała kłopotów z pokonaniem u siebie Igloopolu Dębica. Mogła wygrać nawet wyżej, ale nie wykorzystała znakomitych szans.

Korona zaczęła dosyć zdecydowanie - od razu próbowała się przedostać w okolice pola karnego Łukasza Psiody choć z początku Igloopol starał się rozbijać te próby jeszcze przed polem karnym. Jednak już w 13. minucie w pole karne "Morsów" wpadł Mateusz Jędryas wyłożył piłkę Jaromirowi Skibie i było 1:0 dla miejscowych. Później szybko mogła paść druga bramka, ale tym razem Jędryas nie trafił praktycznie do pustej bramki. Goście odpowiedzieli groźnym uderzeniem Marcina Janusa, ale Koronę uratował Paweł Pawlus przenosząc piłkę nad poprzeczką.

Drugą połowę znowu dobrze zaczęła Korona - tym razem bardzo ładnym dośrodkowaniem w rzutu rożnego popisał się Mateusz Kantor, piłka dotarła do Kardysia, który bardzo ładnym strzałem nie dał szans Psiodzie. Igloopol później próbował zaatakować koroniarzy, ale najczęściej kończyło się na tym, że brakowało strzału albo te próby były niecelne. "Morsom" ewidentnie brakowało pomysłu na to, by zdobyć kontaktowego gola.

Rozochocili się natomiast gospodarze, który wcale nie zamierzali poprzestać na 2-bramkowym prowadzeniu i często niepokoili obronę gości. Udało się jednak dopiero w 89. minucie, gdy arbiter zdecydował się podyktować rzut karny za faul jednego z defensorów drużyny z Dębicy. Piłkę ustawił Jędryas, który w tym meczu miał sporo okazji i wreszcie dopiął swego. Zaledwie trzy minuty później ten sam zawodnik mógł zdobyć kolejnego gola w tym spotkaniu - tym razem znakomicie urwał się obrońcom i znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Igloopolu. Ten jednak zdecydował się faulować napastnika gospodarzy i sędzia musiał podyktować kolejną "jedenastkę". Tym razem jednak Psioda okazał się lepszy i skończyło się na 3:0.

Watkem Korona Bendiks Rzeszów - Igloopol Dębica 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Skiba 13, 2:0 Kardyś 50, 3:0 Jędryas 89-karny.

Korona: Pawlus - Kardyś ż, Kocój, Konefał, Padiasek ż, Skiba ż (75 Halat), Kantor, Bober, Przybyło ż (85 Szary), Karwacki (71 Dudzik), Jędryas. Trener Grzegorz Opaliński ż.

Igloopol: Psioda ż - Ligęzka, Wanat, Stefanik, Pyskaty (58 Wiszyński), Janus, Lamparty (61 Cyran), Syguła (83 Chomik), Nalepka, D. Rokita (74 Ochab), K. Rokita. Trener Grzegorz Lorek.

Sędziował Tomczyk (Jarosław). Widzów ok. 50.