4 liga podkarpacka. Watkem Korona Bendiks Rzeszów udanie zainaugurowała sezon. Rzeszowianie wygrali z Piastem Tuczempy 1:0

mtr
3 punkty na koncie ma Korona Rzeszów po 1. kolejce 4. ligi podkarpackiej
3 punkty na koncie ma Korona Rzeszów po 1. kolejce 4. ligi podkarpackiej Łukasz Pado
Watkem Korona Bendiks Rzeszów wygrała z Piastem Tuczempy 1:0 w meczu 1. kolejki 4. ligi podkarpackiej.

29-letni Mateusz Jędryas zanotował bardzo udany oficjalny debiut w zespole Korony. Wychowanek Stali Rzeszów, który w ostatnich latach reprezentował barwy 3-ligowego Sokoła Sieniawa, tuż przed przerwą po zamieszaniu w polu karnym zdobył bramkę na 1:0. Jak się później okazało – była to zwycięska bramka.

Choć wcale nie musiała, bo Piast również miał swoje szanse. Tuż po wejściu na boisko dobrą okazję do strzelenia gola miał Waldemar Jaroch, ale weteran podkarpackich boisk uderzył obok bramki.

Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie i rzeszowianie mogli cieszyć się z udanej inauguracji sezonu. Bardzo dobre opinie po meczu zebrał Marek Pająk, arbiter sobotniego spotkania. Pracę sędziego doceniali trenerzy obu zespołów.

POMECZOWE WYPOWIEDZI

Michał Szymczak, trener Watkem Korony Bendiks Rzeszów: Inauguracje zawsze są trudne. Piast to bardzo niewygodny rywal. Wygraliśmy 1:0, choć mogliśmy wygrać nieco wyżej. Z drugiej strony Piast również miał niezłą okazję w drugiej połowie – mogliśmy zostać skarceni. Cel na ten mecz był jasny: wygrać i przy okazji zagrać na zero z tyłu – więc oba cele zostały zrealizowane. Ponadto nikt nie narzeka po meczu na uraz, więc z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Marek Strawa, trener Piasta Tuczempy: Czujemy lekki niedosyt. W pierwszej połowie mieliśmy kilka sytuacji, a także serię rzutów rożnych, jednak nic nie wpadło. Szkoda, ponieważ remis byłby sprawiedliwszy. Korona była jednak skuteczniejsza o tę jedną bramkę. Żyjemy już środą i derbowym meczem z Wiązownicą.

Watkem Korona Bendiks Rzeszów – Piast Tuczempy 1:0 (1:0)

Bramka: Jędryas 45.

Korona: Pawlus 7 – Syvyi 7, Kocój ż 7, Ferenc 7, Kuca 7 (82 Gwizdała), Przybyło 6 (69 Bieniasz 6), Karwacki 6 (55 Bigus 6), Skiba 6, Maślany 7, Jędryas 8 (63 Bober 6), Walat 7. Trener Michał Szymczak.

Piast: P. Strawa 6 – Sobol 5, Demski ż 5, Noga 6, Kloc 5 (60 Jaroch 5), Wielgosz 5, Wota ż 5 (70 Pasaj), Benc 5, Wiącek ż 5, Czub 5 (70 Socha), Buczkowski 5. Trener Marek Strawa.