4 liga podkarpacka. Wólczanka w końcówce dopięła swego [ZDJĘCIA]

Artur Bżdżoła
Wólczanka (czerwone koszulki) zremisowała z Lechią Sędziszów Młp. 1:1.
Wólczanka (czerwone koszulki) zremisowała z Lechią Sędziszów Młp. 1:1. Artur Bżdżoła
Lechia po ostatnim łomocie z Koroną za wszelką cenę chciała zmazać plamę i sięgnąć po trzy punkty. Była bliska celu, lecz w końcówce meczu miejscowi zdołali doprowadzić do wyrównania.

W pierwszej odsłonie lepiej prezentowała się drużyna Wólczanki. Pierwsza składna akcja miała miejsce w 12. minucie. Wówczas strzał Krzysztofa Pietlucha został zablokowany, następnie Tomasz Walat zagrał do Nikodema Paczochy, ale jego próba była zbyt słaba, by zaskoczyć golkipera gości. Chwilę później piłka spadła pod nogi Kamila Glinianego, który huknął mocno, jednak nieznacznie nad bramką. W odpowiedzi z rzutu wolnego uderzył Dariusz Frankiewicz i Łukasz Świder wybił futbolówkę na róg. W rewanżu Pietluch łatwo zwiódł obrońcę, podał do Gonzaleza, lecz ten słabym strzałem zaprzepaścił dobrą okazję. W 29. minucie Hubert Podolak zwlekał ze strzałem i jego próba została zablokowana. Lechia odpowiedziała mocnym strzałem Patryka Zygmunta, który przeleciał nieznacznie nad bramką. Następnie Frankiewicz egzekwował z daleka rzut wolny i piłka wylądowała na słupku. Tuż przed przerwą Gracjan Kloc z 20 metrów z wolnego obił poprzeczkę.

W drugiej połowie Lechia miała więcej do powiedzenia, częściej gościła pod polem karnym rywala. Z rzutu rożnego dogrywał Kamil Słoma i Jakub Lesiński z kilku metrów trafił w bramkarza. W 57. minucie Paczocha w polu karnym sfaulował rywala i rozjemca wskazał na „wapno”. Zamiary Lesińskiego odczytał Świder i obronił jego strzał z 11 metrów. W 66. minucie świetną akcję przeprowadził Wesołowski. Wpadł w pole karne, uprzedził obrońcę i bramkarza trafiając do siatki. Miejscowi zerwali się do odrabiania strat i dopięli swego pięć minut przed końcem. W polu karnym sfaulowany został Tomasz Walat i z 11 metrów Pietluch zmylił Ćwiczaka ustalając rezultat pojedynku.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Lechia Sędziszów Młp. 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Wesołowski 66, 1:1 Pietluch 85-karny.

Wólczanka: Świder – Roga, Gliniany, Kloc, Michalski, Mat. Olejarka (62 Błonarowicz), Paczocha, Pietluch, Gonzalez (67 Kapusta), Walat, Podolak ż (75 Banguero). Trener Daniel Zielienkiewicz.

Lechia: Ćwiczak – Am. Czółno (90+1 Malisiewicz), Kanach ż, Lesiński, Al. Czółno, Wesołowski (75 Branas), Zygmunt ż (86 Dziura), Frankiewicz, Pyrdek, Kędzior, Słoma (90+1 Ciemierkiewicz). Trener Grzegorz Wcisło.