4 liga podkarpacka. Wólczanka Wólka Pełkińska trzymała się tylko do przerwy. Zdjęcia z meczu i trybun

Cezary Kassak
Nie było niespodzianki w Nowotańcu choć do przerwy goście walczyli bardzo ambitnie Tomasz Sowa
Mecz w Nowotańcu lepiej zaczęła Wólczanka, ale pełną pulę zgarnął Cosmos. Oba zespoły po czerwonych kartkach kończyły grę w dziesiątkę.

Piłkarze Wólczanki w meczach wyjazdowych jeszcze w tym sezonie nie zapunktowali. Nie udała im się ta sztuka również w Nowotańcu, choć odrobinę krwi Cosmosowi napsuli. Po kontrataku i strzale Pietlucha wyszli na prowadzenie. Później ton wydarzeniom na boisku nadawali gospodarze. Większość goli poprzedzały wrzutki w pole karne. W sumie padło 7 bramek, a mogło być jeszcze więcej.

- Było trochę niewykorzystanych sytuacji z jednej i drugiej strony - powiedział Tomasz Jasiński, kierownik drużyny z Nowotańca.

Cosmos Nowotaniec - Wólczanka Wólka Pełkińska 5:2 (2:2)

Bramki: 0:1 Pietluch 22, 1:1 Geci 27-głową, 2:1 Yavorskyi 29-głową, 2:2 Szczepanik 35, 3:2 Geci 52, 4:2 Bohomaz 67, 5:2 Hura 80.

Cosmos: Michura - Petryk, Piotrowski (80 Kot), Mykytsey (58 Crespo Bruno), Roslyakov, Khomchenko (55 Bohomaz cz [85, za faul]), Gomez Jesus (60 Diumasumbu), Yavorskyi (70 Hura), Nahornyi, Demianenko, Geci (76 Pieszczoch). Trener Grzegorz Pastuszak.

Wólczanka: Krasnopolskyi - Gliniany, Vakhovych, Tymchuk, Makarski (88 Kruk), Mucha (83 Silva Michael), Pietluch, Kubrak cz [89, za faul], Szczepanik (60 Benc), Harapko (88 Michalski), Sasano Yuki (70 Olejarka). Trenerzy Adam Wałczyk i Krzysztof Jędruch.

Sędziował Bieniasz (Rzeszów). Widzów 150.