4 liga. Polonia Przemyśl - Rzemieślnik Pilzno 5:1 [ZDJĘCIA]

Wacław Burzmiński
W ostatniej kolejce rundy jesiennej 4 ligi, Polonia Przemyśl pokonała Rzemieślnika Pilzno 5:1. "Przemyska Barcelonka" kończy rok bez porażki na własnym stadionie.Polonia Przemyśl - Rzemieślnik Pilzno 5:1 (2:0) Bramki: 1:0 Piątek 5; 2:0 Piątek 38; 3:0 Kuźniar 49; 4:0 Wanat 51; 4:1 Chłoń 64; 5:1 Głuszko 74. Fot. Łukasz Solski
W ostatniej kolejce rundy jesiennej 4 ligi, Polonia Przemyśl pokonała Rzemieślnika Pilzno 5:1. "Przemyska Barcelonka" kończy rok bez porażki na własnym stadionie.

Rzemieślnik, który przed tym meczem miał jeszcze szanse na wywalczenia tytułu mistrza półmetka, wystąpił już w pełnym składzie, z obrońcami Dawidem Florianem, Pawłem Remutem i Tomaszem Tragarzem, kontuzjowanymi w poprzednim przegranym 1:5 pojedynku u siebie z Izolatorem. Zabrakło jedynie podstawowego bramkarza Patryka Pietraszewskiego i Mieczysława Nalepki. Jednak „Rzemiosło” ponownie dostało zdrowo w plecy i może być zadowolone, że skończyło się tylko na pięciu stratach.

Już od pierwszego gwizdka na mokrej nawierzchni, przy stale siąpiącym deszczu, znacznie pewniej czuli się gospodarze. W 5. minucie Paweł Piątek znalazł się na polu karnym i strzałem z półobrotu w dolny róg nie dał żadnych szans bramkarzowi. W rewanżu, w 24. minucie Florian, najbardziej aktywny w szeregach gości, odpowiedział akcją i uderzeniem z prawego skrzydła, lecz Piotr Lipka nie dał się zaskoczyć. Polonia ciągle przeważała, wyprzedzała rywali i skutecznie blokowała ich już przed „szesnastką”.

W 33. min. gospodarzom należał się rzut karny za ewidentny faul Tragarza na Mateuszu Wanacie, ale sędzia zawahał się i puścił grę. Pięć minut później już nie było wątpliwości – Piątek otrzymał podanie od Krystiana Solarza i zamienił je na drugiego gola.

Druga połowa to istny futbolowy festiwal w wykonaniu miejscowych. W bardzo krótkim odstępie na listę strzelców wpisali się Piotr Kuźniar i Wanat. Obrazu gry nie zmieniła nawet honorowa bramka gości, bo już wcześniej było „po meczu”. Piątego gola przemyślanie zdobyli po kontrze, wzorowo przeprowadzonej przez Romana Worobieja.

Polonia Przemyśl - Rzemieślnik Pilzno 5:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Piątek 5, 2:0 Piątek 38, 3:0 Kuźniar 49 -głową, 4:0 Wanat 51, 4:1 Chłoń 64-głową, 5:1 Głuszko 76.

Polonia: Lipka 6 – Kocój żk 7, Kuźniar 8, Sobol 8, Solarz 7 – Szpakowski 6 (70 Głuszko 6), Kazek 8, Worobiej 8 (89. Broda), Bańka 6 (81 Błahuciak) – Wanat 8 (87 Stysiał), Piątek 9. Trener Paweł Załoga.

Rzemieślnik: Leżoń 4 – Florian żk 6, Tragarz 3, Remut 4, Fryś 3 – Macnar 4, Tomasiewicz 4 (56 Bańdur żk), Barycza żk 3, Chłoń 5 (81 Bała) – Wolański 4 (89 Anioł), Ślęzak 4 (56 Furmański). Trener Tomasz Kijowski.