4 liga. Rzemieślnik Pilzno zremisował po raz piąty w rundzie wiosennej - tym razem w Wiązownicy

Wacław Burzmiński
Krzysztof Kapica
Piąty remis Rzemieślnika wiosną. Obie ekipy zadowolone z podziału punktów, chociaż bliżej zwycięstwa byli gospodarze.

Jesienią, w bezpośrednim meczu, lepszy (4:2) był Rzemieślnik. Wiosną, do tej pory, zremisował on wszystkie cztery pojedynki. Natomiast gospodarze wygrali ostatnio trzy spotkania, prezentując dobrą formę i skuteczność strzelecką. W rewanżu wielu znawców podkarpackiego futbolu stawiało na podział punktów, ale miejscowi obawiali się, czy ich zespół nie będzie mieć kłopotów w obronie, gdyż w wyjściowym składzie zabrakło Witalija Sokolenki, filara tej formacji, uskarżającego się na bóle pleców.

Pierwsza połowa nie dostarczyła wielu emocji. Gra była wyrównana, z lekką przewagą miejscowych, którzy jednak nie wykorzystali trzech dogodnych sytuacji. W 11. minucie Kacper Rop uderzył z 16. metrów obok słupka, w 28. Kamil Antonik trafił z pola karnego w poprzeczkę, a 5 minut później ten sam zawodnik „zakiwał się” pod bramką i już nie zdążył oddać strzału. W „Rzemiośle” najbliżej szczęścia byli: Damian Wolański w 30. min., lecz Bartłomiej Michałowicz nie dał się zaskoczyć, oraz Tomasz Tragarz, posyłając w 36. min. piłkę z sześciu metrów w powietrze!

W drugiej odsłonie obie drużyny stworzyły więcej sytuacji strzeleckich, niż w pierwszej. Dwie z nich zakończyły się powodzeniem. W 67. min. 18-letni Rafał Michalik zdobył prowadzenie … na raty. Po jego pierwszym uderzeniu piłkę odbił Patryk Pietraszewski, ale przed dobitką był już bezradny. Goście wyrównali w końcówce, kiedy wydawało się, że miejscowi sięgną po kolejne zwycięstwo. Z 11. metrów strzelił Florian, bramkarz odbił piłkę, a Michał Bańdur wykorzystał okazję i zrobiło się 1:1. Warto dodać, że w 59. min. Antonik jeszcze raz „ostemplował” poprzeczkę, tym razem głową. Spośród przyjezdnych dwóch okazji nie wykorzystał Tomasz Barycza, a jednej – Damian Wolański.

KS Wiązownica - Rzemieślnik Pilzno 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Michalik 67, 1:1 Bańdur 87.

Wiązownica: Michałowicz 6 – Michalik 7, Gwóźdź żk 6, Lorenc 6, Pawlak 6 – Kubas 6 (Mazur 76), Daniel 5, Bartnik 6, Rop 6 – Antonik 7 (90+1 Wójcik), Fedor 6. Trener Walerij Sokolenko.

Rzemieślnik: Pietraszewski 6 – Fryś 5, Tragarz 5 (66 M. Nalepka 5), Remut 5, Florian 6 – Wolański 7, Bańdur 6, Tomasiewicz 6, Barycza 7 – Chudoba 6, Szymański 5. Trener Tomasz Kijowski.

Sędziował Wolan 8 (Tarnobrzeg). Widzów 150.