4 liga. Sokół Nisko pokonał Piasta Tuczempy 2:0. To pierwsza porażka Piasta z Sokołem w historii

knowy
Krzysztof Nowaliński
W dotychczasowej historii spotkań pomiędzy oboma zespołami Piast jeszcze nie przegrał w Nisku. Jednak tym razem to niżański Sokół okazał się lepszy i zwyciężył w spotkaniu o „sześć” punktów rywala z Tuczemp 2:0.

Pierwsza bramka padła w dość dziwnych okolicznościach. Po rzucie rożnym i strzale głową piłkę ręką z linii bramkowej wybił Demski, jednak gwizdek sędziego milczał. Przy próbie wybicia piłki z pola bramkowego po zderzeniu Korniichuka z Tyrawskim ten pierwszy padł nieprzytomny na murawę a gra nadal nie została przerwana. Piłka trafiła do Tura , który wpakował ją do siatki wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Pod koniec spotkania w 86 minucie piłkę spod nóg Bawoła wyłuskał Puzio, uruchomił Serafina, którego w polu karnym sfaulował Demski. Pewnie rzut karny wykonał Tur ustalając wynik spotkania.

Sokół Nisko - Piast Tuczempy 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Tur 25, 2:0 Tur (karny) 86.

Sokół: Wietecha 7 – Woźniak 7, Tabaka 6 (46. Wojtak 6) , Maciorowski 7, Drelich 6 (46. Puzio 6), Tyczyński 7 (89. Bednarz), Lebioda 7, Niedziałek 6 , Sudoł 7, Serafin 7, Tur 8 (89. Stępień). Trener Artur Lebioda.

Piast: Strawa 6 – Franczak 6 (65. Łukasiewicz), Bawoł 6, Demski żk 6, Aab 7, Czub 7, Tyrawski 6, Sroka 7, Korniichuk (30. Tarnowski 6), Noga 6, Kloc 7 (82. Pruchnik). Trener Marek Strawa.

Sędziował Szczybyło (Lubaczów). Widzów 120.