4 liga. Sokół Sieniawa - Polonia Przemyśl 2:0 [ZDJĘCIA]

Grzegorz Kostka
Trwa zwycięska passa Sokoła Sieniawa, który tym razem pokonał Polonię Przemyśl 2:0.

Sokół derbowe spotkanie wygrał zasłużenie, będąc drużyną piłkarsko lepszą i skuteczniejszą. O pierwszej połowie wiele powiedzieć się nie da, po za tym, że się odbyła i że Mateusz Wanat będąc 5 metrów od Pawła Pawlusa, mając piłkę wyłożoną przez Pawła Piątka, trafił nią w jego nogę.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się po przerwie, a sygnał do bardziej zdecydowanych ataków dał Damian Jędryas strzelając z dystansu w Piotra Ciska. Kilka chwil później na boisku pojawił się Jakub Stefan i gra zespołu gospodarzy nabrała rumieńców. Efektem gol strzelony dwie minuty później. Tomasz Wilusz dynamicznie wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę do Jarosława Lisa, który z bliska wpakował piłkę do siatki. Chwilę później Szymon Kardyś wrzucił piłkę w pole karne, a minimalnie niecelnie strzelał głową wspomniany już Jarosław Lis. W 76 minucie kolejna centra Szymona Kardysia przyniosła efekt bramkowy. Wykończającym okazał się tym razem Adrian Mołdoch, którego strzał głową okazał się nie do obrony dla bramkarza gości.

Polonia w drugiej połowie praktycznie tylko raz zagroziła bramce Sokoła, za sprawą sytuacji sam na sam Jakuba Głuszki, wybronionej przez bramkarza miejscowych. Goście przez długie okresy nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy Sokoła, a osamotniony w ataku Paweł Piątek nie był w stanie poważnie zagrozić bramce Pawła Pawlusa.

Sokół Sieniawa - Polonia Przemyśl 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Lis 62, 2:0 Mołdoch 76.

Sokół: Pawlus – Kardyś, Kapuściński, Sivyj, M. Padiasek (87 Tołpa) – Lis (80 Bursztyka), D. Jędryas, Kalin, Kasza (46 M. Jędryas), Flis (60 Stefan) – Wilusz (70 Mołdoch). Trener Marcin Wołowiec.

Polonia: Cisek – Vorobei (66 Solarz), Kuźniar, Sobol, Kocój – Głuszko (76 Sedlaczek), Kazek, Wanat, Bańka (80 Błachuciak), Szpakowski – Piątek. Trener Paweł Załoga.