4 liga. Stal Gorzyce pokonała u siebie Polonią Przemyśl choć przegrywała już 0:2

CkZaktualizowano
Krzysztof Nowaliński
Piłkarze Stali Gorzyce przegrywali z Polonią Przemyśl już 0:2, ale z nawiązką odrobili straty i po raz pierwszy od 3 miesięcy wygrali na swoim stadionie.

Zdegradowana już Stal w ostatnim meczu przed własną publicznością pokazała lwi pazur i odniosła prestiżowe zwycięstwo. Początkowo kompletnie się na to nie zanosiło, bo po 35 minutach gry Polonia przeważała już dwoma golami. Zwłaszcza przy trafieniu na 0:1 lepiej mógł się zachować młody bramkarz z Gorzyc.

Jeszcze przed przerwą Patryk Tur po akcji Madeja uzyskał bramkę kontaktową. W 54. minucie Szymanek dograł do Madeja, który strzałem z kilkunastu metrów wyrównał stan meczu. Gospodarze szukali kolejnych okazji. Po tym, jak jeden z przemyślan dotknął piłkę ręką w narożniku pola karnego, sędzia wskazał na „wapno”, a pewnym egzekutorem „jedenastki” był Tur. W końcówce goście mogli jeszcze wyszarpać remis - futbolówka odbiła się od poprzeczki gorzyckiej bramki. - Szczególnie za grę w drugiej połowie nasz zespół zasłużył na pochwały - powiedział Sławomir Falasa, kierownik Stali.

Stal Gorzyce - Polonia Przemyśl 3:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Kazek 17, 0:2 Głuszko 35, 1:2 Tur 40, 2:2 Madej 54, 3:2 Tur 79-karny.

Stal: Baran 5 - A. Nowak 6, Winiarski 6, Syguła 7, Łuczakowski 5 - Madej 7 (69 Świąder), Stelmach 7, Tur 8, Machowski 6, Falasa 7 - Toś (20 Szymanek ż 5 - 90+2 K. Nowak). Trener Artur Szkutnik.

Polonia: Cisek 5 - Kuźniar 5, Andreasik 5, Terentiew 5, Pelc 5 - Głuszko ż 6, Błahuciak 5, Kłusek 5, Kazek 6, Wanat 5 - Broda 5 (60 Sedlaczek). Trener grający Piotr Cisek.

Sędziował Mastaj 5 (Dębica). Widzów 100.