4 liga. Stal II Mielec pokonała MKS Kańczuga. Debiut młodzieżowca z rocznika 2006

MKS Kańczuga (niebieskie koszulki) przegrał w Mielcu.
MKS Kańczuga (niebieskie koszulki) przegrał w Mielcu. Grzegorz Kostka
Rezerwy Stali, aby nie oglądać się za siebie, ten mecz musiały wygrać i zadanie wykonały, co praktycznie zapewnia im ligowy byt na kolejny sezon.

Od początku spotkania strona przeważającą byli gospodarze, jednak długimi fragmentami nie potrafili sforsować defensywy gości. Sztuka ta udała się dopiero w 33 minucie, kiedy to Damian Pyryt wpakował piłkę do siatki, otwierając wynik spotkania. Do końca pierwszej połowy mimo okazji, żadnej ze stron nie udało się zdobyć gola. Losy meczu rozstrzygły się w ostatnich 30 minutach. Wpierw rzut karny na gola zamienił Krystian Kardyś. Ten sam zawodnik sześć minut później zdobył swojego drugiego gola i wydawało się, że jest już po meczu. Ambitnie grająca ekipa przyjezdna zdobyła gola w 78 minucie po strzale Mateusza Babiarza, który na boisku pojawił się w drugiej połowie.

Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Damian Pyryt. W końcówce na boisku pojawił się kolejny młody zawodnik. Tym razem w piłce seniorskiej zadebiutował Paweł Palko, rocznik 2006.

- Przeciwnik dobrze się bronił, wysoko zawiesił nam poprzeczkę. Ciężko było stworzyć sobie dobre okazje bramkowe. Udało się kilka stworzyć i wykorzystać cztery. Szacunek dla rywala, za postawę w dzisiejszym meczu.

- podsumował spotkanie opiekun gospodarzy, Sebastian Bajorek.

Stal II Mielec - MSK Kańczuga 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Pyryt 33, 2:0 Kardyś 62-karny, 3:0 Kardyś 68, 3:1 Babiarz 78, 4:1 Pyryt 90+4.

Stal II: I. Pnievskyy (82 Palko) – Buczek, Wyparło ż, Czekaj, Łebek, Guca (66 Kacica), Pyryt, V. Pnyevskyy, Kradyś (70 Mikiera), Lonczak (55 Osuch), Sosiński (66 Wójcik). Trener Sebastian Bajorek.

MKS: Płocica - Borcz, Kudła (67 Bogacz), Szpytma (46 P. Gurak), S. Kielich, Struś, Makarski, Bawor ż, Paczocha (62 Babiarz), D. Kielich, A. Gurak. Trener Marek Rybkiewicz.