4 liga. Twierdza „Parkowa” padła. Wisłoka przegrała z Sokołem Nisko 2:3 [RELACJA]

Sławomir Oskarbski
W 22. kolejce 4 ligi Wisłoka Dębica przegrała u siebie z Sokołem Nisko 2:3.

W 12 minucie Adrian Nowak wygrał walkę o piłkę z Konradem Pliszką, ale strzał zupełnie mu nie wyszedł. Później znakomitą akcję zainicjował Bartłomiej Motyka, który świetnym podaniem obsłużył Jakuba Szewczyka. Ten wyłożył piłkę nabiegającemu środkiem Nowakowi, który jednak przegrał pojedynek z Tomaszem Wietechą.

Zmarnowana „setka” zemściła się trzy minuty później, kiedy po dośrodkowaniu Wojciecha Tyczyńskiego Mateusz Sudoł wepchnął piłkę do siatki. Potem pięknym strzałem przy słupku Michał Serafin po raz drugi ucieszył grupkę fanów z Niska.

Szybkiego rewanżu szukał Sebastian Fedan, ale znakomitą paradą popisał się Wietecha.

Po przerwie Grzegorz Woźniak powalił Kacpra Maika w polu karnym, a Adrian Nowak skutecznie egzekwując „jedenastkę” dał nadzieję miejscowym na odrobienie strat. Na ich nieszczęście po chwili Marcin Tubek popełnił koszmarny błąd, a Marcin Tur bez problemu podwyższył. W końcówce gospodarze przycisnęli, ale odrobili tylko jednego gola i ponieśli pierwszą w sezonie porażkę na swoim stadionie.

297 – tyle minut w rundzie wiosennej bez straty bramki wytrzymał bramkarz Wisłoki Kamil Dybski. Pierwszym, który go pokonał, jest Mateusz Sudoł z Sokoła Nisko.

Wisłoka Dębica - Sokół Nisko 2:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Sudoł 28, 0:2 Serafin 32, 1:2 Nowak 55-k., 1:3 Tur 58, 2:3 Gwiazda 85.

Wisłoka: Dybski 4 – Król 4, Tubek 3 (65 Łanucha), Hus 4 - Ślęczka 4 (46 Gwiazda 6), Pęcak 4, Maik 6, Motyka 5 (75 Żuchowicz), Fedan 4 (82 Bida) – Nowak ż 4, Szewczyk 5 (57 Paterak). Trener Dariusz Kantor.

Sokół: Wietecha 6 – Wojtak 5, Pliszka 5, Maciorowski ż 7 (76 Bednarz), Woźniak 4 - Sudoł ż 7, Niedziałek 5, Lebioda 5, Tyczyński ż 6 – Tur 7 (89 Stępień), Serafin 7. Trener Artur Lebioda.