4 liga. W meczu rezerw Stal II Mielec pokonała na wyjeździe Stal II Stalową Wolę [RELACJA, ZDJĘCIA]

Krzysztof Nowaliński
W meczu rezerw lepsi okazali się zawodnicy z Mielca
W meczu rezerw lepsi okazali się zawodnicy z Mielca Krzysztof Nowaliński
Na stalowowolskie osiedle Piaski w Rozwadowie zagościła 4 liga i na inaugurację nowego sezonu, po szybkim i zaciętym spotkaniu rezerwy Stali Stalowa Wola uległy swojej imienniczce z Mielca 1:3. Oba zespoły pokazały się z bardzo dobrej strony stwarzając ciekawe widowisko mogące podobać się kibicom.

Gospodarze wzmocnieni graczami z pierwszej drużyny bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i już w 6 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Maruta, Mistrzyk strzałem głową pokonał Dudka otwierając tym samym wynik spotkania. Przyjezdni odpowiedzieli w 23 minucie, kiedy to Kramarz został sfaulowany w polu karnym a Załucki pewnym strzałem, myląc Siudaka wyrównał rywalizację meczu. W 28 minucie groźnie uderzał Soljić a w 36 minucie goście cieszyli się z kolejnej bramki. Po rzucie rożnym , najwyżej do piłki wyskoczył Seweryn nie dając szans bramkarzowi gospodarzy.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat jednak ich akcje kończyły się niepowodzeniem. W końcówce meczu mielczanie zamknęli spotkanie wyprowadzając skuteczną kontrę zakończoną bramką. Kiełbasa doskonale zagrał do Seweryna a ten z zimną krwią ustalił wynik spotkania strzelając swoją drugą bramkę.

Stal II Stalowa Wola - Stal II Mielec 1:3 (1:2)

Bramki: 1:0 Mistrzyk 6, 1:1 Załucki 23-karny, 1:2 Seweryn 36, 1:3 Seweryn 89.

Stal II St.W: Siudak 6 – Mistrzyk 6, Szifer 7, Stelmach 6, Tłuczek 6 (46. Lebioda 5), Śpiewak 6 (46 Kuchyt 5) – Marut 6 (58 Piotrowski 5), Jopek 7, Stepniowski 7 – Ciepiela 6, Dziopak 6 (68 F. Moskal 5). Trener Artur Lebioda.

Stal II M: Dudek 6 – Załucki 7, Soljić 6 (92 Sztuka), Kochowski 7, Bakowski 7 – Lisowski 7, Chmielowiec 7 (90 Sosiński), Seweryn 8, Kramarz 7 (78 Czop) – Bajorek 6 (83 Kiełbasa), Silva 6 (71 Skiba). Trener Damian Skiba

Sędziował Godek 6 (Rzeszów). Widzów 100.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0