4 liga. Wisłoka Dębica nie miała problemów z pokonaniem Unii Nowa Sarzyna. W meczu padło aż 8 bramek, a mogło być jeszcze więcej

Micz
Bartosz Frydrych
Wisłoka Dębica nie pozostawiła Unii Nowa Sarzyna żadnych złudzeń. Podopieczni trenera Dariusz Kantora wygrali bardzo pewnie 6:2.

Choć jeszcze przed meczem Unia miała matematyczne szanse na pozostanie w gronie 4-ligowców, to jednak głównym warunkiem było pokonanie Wisłoki. To zadanie bardzo szybko okazało się niemożliwe do wykonania, bo już w 2. minucie Żurawia pokonał Bożek. Dębiczanie nie zamierzali jednak na tym poprzestać i przed przerwą dwa gole dołożył jeszcze Żuchowicz, a tuż przed gwizdkiem zapraszającym zawodników do szatni z rzutu wolnego gola zdobył jeszcze Łanucha.

W drugiej połowie Wisłoka zaczęła grać już spokojniej i bardziej na luzie. Może dlatego to właśnie gospodarze zdobyli gola jako pierwsi, a konkretnie uczynił to Florek. Jednak już 2 minuty później na 5:1 podwyższył ponownie Żuchowicz, a potem bramkę numer sześć zdobył jeszcze Ślęczka. Unię stać było jeszcze tylko na jedną odpowiedź - wynik na 2:6 ustalił Błajda.

- W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze i procent skuteczności naszych akcji był bardzo wysoki - podsumował trener Wisłoki, Dariusz Kantor. - W drugiej części spotkania moi zawodnicy poczuli już luz i pozwalali gospodarzom na więcej - dodał.

- Właściwie to dzisiejsze spotkanie mogło się skończyć nawet wynikiem 6:10 albo coś takiego, bo sytuacji nie brakowało - podsumował z kolei trener drużyny z Nowej Sarzyny, Grzegorz Sroka. - Jest mi trochę przykro, bo to moje pożegnanie z zespołem po pięciu latach pracy, a dzisiaj ewidentnie zabrakło moim piłkarzom motywacji - zakończył.

Unia Nowa Sarzyna – Wisłoka Dębica 2:6 (0:4)

Bramki: 0:1 Bożek 2; 0:2 Żuchowicz 8; 0:3 Żuchowicz 28; 0:4 Łanucha 45; 1:4 Florek 63; 1:5 Żuchowicz 65; 1:6 Ślęczka 77; 2:6 Błajda 86.

Unia: Żuraw 3 (85 Osipa) – Florek 3, Pieróg 3, Klocek 3, Wiac 3 (46 Bielak 3), Grześkiewicz 3, Flis 3, Sarzyński 3 (46 Wośko 3), Filip 3 (75 Rogowski), Madej 3, K. Błajda 5. Trener Grzegorz Sroka.

Wisłoka: Balasa 8 – Król 8 (81 Mazur), Tubek 8, Fedan 8 – Bożek 8 (59 Fryz), Pęcak 8, Motyka 8 (75 Węgrzyn), Ślęczka 8 – Maik ż 8 (59 Nowak), Łanucha 8 – Żuchowicz 9 (70 Szewczyk). Trener Dariusz Kantor.

Sędziował Pająk 8 (Rzeszów). Widzów 200.

Konrad Domoń, obrońca Resovii: Pokazaliśmy najlepszą piłkę i awans nam się należał