4 liga. Wisłokowi Wiśniowa zabrakło jakości i przegrał z Izolatorem Boguchwała 0:2 [RELACJA]

Cezary Kassak
Łukasz Solski
Drużyna z Wiśniowej wiosną nazbierała już sporo punktów, ale w Boguchwale dorobku nie powiększyła.

Przez większą część pierwszej połowy pojedynek był dosyć wyrównany. W końcówce goście nie ustrzegli się błędu w obronie. Krzysztof Domin w pierwszej chwili sam był zaskoczony tym, że piłka spadła mu pod nogi na siódmym metrze od bramki, jednak w decydującym momencie zachował zimną krew i lekkim, precyzyjnym lobem ulokował futbolówkę w siatce.

– Ten stracony gol pomieszał nam szyki. Po przerwie staraliśmy się zaatakować. Chłopcy bardzo chcieli, walczyli, ale brakowało tej piłkarskiej jakości. Nie stwarzaliśmy klarownych okazji, a bez tego trudno myśleć o wygraniu meczu. Szczególnie z tak wymagającym rywalem jak Izolator – ocenił trener Krzysztof Korab.

„Izolacja” może nie olśniła, ale prezentowała się solidniej w defensywie i miała większą siłę rażenia w ataku. W 55. min Kachniarz i Szymański „rozklepali” blok obronny przyjezdnych, a w wybornej sytuacji znalazł się Patryk Zieliński. Zdawało się, że nic nie uchroni Wisłoka od utraty gola, lecz Zieliński, zamiast do bramki, trafił w słupek. Zrehabilitował się w 79. minucie i technicznym strzałem z bliskiej odległości ustalił wynik na 2:0.

OPINIA

TOMASZ GŁĄB, trener Izolatora: W I części nie graliśmy najlepiej: dużo było prostych strat, mało płynnych akcji. Z drugiej jednak strony Wisłok, chociaż jest dobrym, walecznym zespołem, za wielu sytuacji bramkowych nie miał, w tyłach graliśmy solidnie. Swoją cegiełkę do tego zwycięstwa dołożyli zmiennicy. Czy jeszcze wierzymy w możliwość wyprzedzenia Sieniawy? Nadzieja umiera ostatnia.

Izolator Boguchwała - Wisłok Wiśniowa 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Domin 42, 2:0 Zieliński 79.

Izolator: Lewandowski 5 – Wilk 6, Bogacz 6, Dąbek 6, Szkolnik 6 (88 Dobrzański) – Rębisz 5 (77 Gajdek), Kachniarz 5 (59 Wiącek ż 5), Sitek ż 5 (72 Cupryś), Zieliński 6, Domin 6 (57 Worosz 6) – Szymański 5 (85 Wójcik). Trener Tomasz Głąb.

Wisłok: Kaszuba 5 – Kopeć 5 (60 Sokołowski 5), Kozubek 6, Kuta ż 5, Guzek 5 – Szymański 4 (46 S. Boruta 5), Skała 6, Stanisz 5 (68 Cyran), Borowczyk 5, Maik 5 (85 Rutyna) – Złotek 5. Trener Krzysztof Korab.

Sędziował Paul 7 (Nowa Sarzyna). Widzów 180.