Zamknij

Nowiny

45 nowych pojazdów, w tym renault, ople, volkswagena i kię dostali policjanci w ramach programu modernizacji policji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kluczyki do nowych aut wartych w sumie 3,2 mln zł wręczył policjantom marszałek województwa. Najwięcej nowych pojazdów dostały  posterunki i komisariaty

Krzysztof Łokaj

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/14] Następne

Kluczyki do nowych aut wartych w sumie 3,2 mln zł wręczył policjantom marszałek województwa.Najwięcej nowych pojazdów dostały posterunki i komisariaty w gminach pow. krośnieńskiego i rzeszowskiego (6 oraz 5). 30 z 45 pojazdów to tabor, którego koszty zakupu w połowie pokryli włodarze gmin. Resztę sfinansowało państwo w ramach rządowego planu modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020. Przewiduje on, że w ciągu 4 lat na policję zostanie przeznaczone 6 mld zł. Na Podkarpaciu sama modernizacja komend i posterunków pochłonie 74 mln zł. Policjanci dostaną też nowy sprzęt i broń. Nowe radiowozy trafią do funkcjonariuszy drogówki i służby prewencyjnej.

- Policja musi wzmacniać się technicznie. To zapewnia skuteczną służbę, ale to także szansa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa funkcjonariuszy - mówił mł. insp. Henryk Moskwa, komendant wojewódzki policji.

- Na co dzień policjanci na Podkarpaciu podejmują setki interwencji. Często narażają swoje zdrowie, a nawet życie. To oczywiste, że ich powodzenie zależy od tego, jakim sprzętem dysponują. Ważne, aby był niezawodny - zaznaczył.

Ostatnie duże zakupy dla policji to pojazdy z lat 2008-2009.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy