5 liga piłkarska Rzeszów

mawa
Sławomir Skiba (przy piłce) bramki nie strzelił, gdyż był pieczołowicie pilnowany przez obrońców z Krzemienicy. TADEUSZ POŹNIAK
Na trzy kolejki przed końcem zapadły najważniejsze rozstrzygnięcia w rzeszowskiej "okręgówce". Awans, po wygranej w Nowej Wsi, zapewnili sobie piłkarze Kolejarza-Igloopolu Dębica, a miejsce w barażach - Izolatora Boguchwała. To bezsprzecznie najlepsze dwie drużyny rozgrywek. Kwestia spadku rozstrzygnie się najpewniej... w ostatniej kolejce, gdy KS Zaczernie zagra z Hermanem Hermanowa.

CRASNOVIA - JAWOR KRZEMIENICA 2-2 (2-1)
1-0 A. Szczepański (12), 1-1 Rączka (18), 2-1 Komisarz (45), 2-2 Rączka (89).
CRASNOVIA: Ryś - Drapała, Ostrowski, Czerwonka, Górny - Biłas (65. Tekiela), Marczydło (42. Żyła), Skiba (85. Górak), Hrycko - Komisarz (65. W. Kunysz), A. Szczepański.
JAWOR: Boratyn - Buk (69. Guzek), Dobosz, Pawełek, Świąder - Ogórek (46. Koziec), Gujda, Rączka, Janicki - Ciupak, Rusinek.
Sędziował Krzysztof Bulicz (Leżajsk). Żółte kartki: Marczydło, Hrycko, Żyła - Świąder; czerwona: Hrycko (90, druga żółta). Widzów 150.
Aura w czasie meczu była typowo angielska, co jednak nie przeszkodziło obydwu zespołom zaprezentować żywiołowego futbolu na wysokim poziomie. Kibice gospodarzy już w 12. minucie zobaczyli gola, który padł po solowej akcji Adriana Szczepańskiego. Kilka minut później wyrównał precyzyjnym strzałem Piotr Rączka. Tuż przed końcem pierwszej połowy Tomasz Komisarz zdobył bramkę do szatni, która nie podcięła skrzydeł gościom, a wręcz zdopingowała ich do jeszcze lepszej gry. Po zmianie stron jedni i drudzy przybrali taktykę cios za cios co wpłynęło na jeszcze większa atrakcyjność spotkania. W ostatnich minutach meczu za sprawą Piotra Rączki strzelcy gola dającego remis gościom oraz czerwonej kartce dla Robert Hrycki apogeum emocji osiągnęli kibice, którzy jeszcze długo po spotkaniu nie mogli ochłonąć. Omal nie dostało się sędziemu...
GŁOGOVIA - STRZELEC FRYSZTAK 1-0 (0-0)
1-0 Wróbel (58-głową).
GŁOGOVIA: Sawczyn - Szkoła, Skiba, Dziedzic, Adamczyk - Pastuła (85. Skórski, Dworak, Gorczyca - Kulik (55. Ciupak), Sroka), Wróbel (87. Szeliga).
STRZELEC: Uchman - Sypeń, Wiśniowski, Marcin Pilut, Zając - Lorenc, Szymkowicz, Patla, Sikorski - Czech (63. M. Armata), Młocek.
Sędziował Rafał Zabawski (Ropczyce). Widzów 50.
W I części mecz był wyrównany. Obydwie drużyny zmarnowały po kilka doskonałych sytuacji;. Pastuła w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza, ale trafił obok bramki, Patla przegrał podobny pojedynek z Sawczynem, a Młocek skopiował wyczyn Pastuły.
Druga połowa rozpoczęła się od akcji Młocka, który w czystej sytuacji nie trafił w bramkę. W 58. minucie Skórski centrował z narożnika pola karnego, a Wróbel główkował w długi róg, w samo okienko. Od tego momentu goście zepchnęli Głogovię do obrony, ale nie stworzyli bramkowych okazji. W ostatnich minutach przy rzucie rożnym pod bramkę miejscowych zawędrował nawet Uchman, ale piłka nie trafiła do niego.
Piast Nowa Wieś - Kolejarz/Igloopol Dębica 0-2 (0-2) T. Gawle (7), Bobek (14); Grodziszczanka - Izolator Boguchwała 0-4 (0-3) Korab 2 (10, 36), Chwasta (33); Czarnovia - Lechia Sędziszów 2-0 (1-0) Pajor (41-wolny), Gorlej (77 głową); TG Sokół Sokołów - Team Przecław 2-3 (1-1) Róg (28), Baran (75) - Dubiel (15-wolny), Darłak (87), Drożdżowski (90+1); Dynovia - KS Zaczernie 3-0 (2-0) Mehmedović (34), Kamiński 2 (44, 52-karny); Radomyślanka - Herman Hermanowa 2-0 (0-0) Kilian (80), Gera (87).

1. K-I Dębica 27 67 62-10
2. Izolator (s) 27 58 76-25
3. Głogovia 27 48 51-30
4. Lechia 27 47 42-26
5. TG Sokół (b) 27 46 54-33
6. Piast 27 45 41-29
7. Crasnovia 27 45 49-34
8. Jawor 27 37 43-42