MKTG SR - pasek na kartach artykułów

60 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie i wstąpiło w szeregi Straży Granicznej

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Uroczystość ślubowania odbyła się 29 maja na terenie komendy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. W ceremonii uczestniczyła kadra kierownicza oddziału na czele z Komendantem, gen. bryg. SG Andrzejem Popko. W wydarzeniu wzięły udział także rodziny oraz najbliżsi nowo przyjętych strażników granicznych.

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy

Nowi adepci Straży Granicznej, wypowiadając słowa roty, stali się pełnoprawnymi funkcjonariuszami. Jest to zobowiązanie ochrony nienaruszalności granic Rzeczypospolitej Polskiej nawet z narażeniem życia. Gen. bryg. SG Andrzej Popko pogratulował nowo przyjętym funkcjonariuszom pozytywnego zakończenia rekrutacji i podkreślił, że teraz czeka ich intensywny czas nauki.

- Nowi funkcjonariusze przeszli wymagający proces naboru: rozmowy kwalifikacyjne, egzaminy sprawnościowe oraz z wiedzy ogólnej i języka obcego, badanie psychologiczne oraz na tzw. wykrywaczu kłamstw, otrzymali pozytywną opinię komisji lekarskiej oraz zostali pozytywnie zweryfikowani w zakresie rękojmi dochowania tajemnicy służbowej.

60 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie i wstąpiło w szeregi Straży Granicznej
BiOSG

Intensywny proces wdrożeniowy

Do służby nowi funkcjonariusze zostali wcieleni już 6 maja i od tego czasu przechodzą intensywny proces wdrożeniowy. Pierwsze dni w BiOSG rozpoczęli od zapoznania się z przepisami normującymi tok służby, poznali strukturę i zadania BiOSG oraz otrzymali pierwsze komplety mundurów SG. Gen. bryg. SG Andrzej Popko zwrócił uwagę, że funkcjonariusze rozpoczynają służbę graniczną, która wymaga dyscypliny i gotowości do działania w różnych warunkach.

60 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie i wstąpiło w szeregi Straży Granicznej
BiOSG

Grupa nowych funkcjonariuszy

W grupie nowo przyjętych funkcjonariuszy jest 60 osób. Poza jednym wyjątkiem (mieszkaniec woj. lubelskiego) są to osoby pochodzące z Podkarpacia. 26 osób ma wykształcenie wyższe, pozostali średnie. Już w najbliższych dniach mundurowi wyjadą do Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, gdzie przejdą szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie.

60 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie i wstąpiło w szeregi Straży Granicznej
BiOSG

Plany na przyszłość

Po zakończeniu szkoleń funkcjonariusze wrócą do Bieszczadzkiego Oddziału SG i rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG, głównie w PSG: w Medyce, Korczowej, Lubaczowie i Krościenku. Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły, a w 2024 roku planowane jest wcielenie do służby 200 kolejnych mundurowych. Kolejne wcielenia zaplanowane są na wrzesień i grudzień.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24